Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęknięty palec u stopy


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Wczoraj wieczorem grając piłkę coś zrobiłem z *dużym* palcem u stopy. Od razu w zasadzie mnie bardzo bolał. Dziś rano pojechałem do Chirurg* -Na oko stwierdził, że raczej tylko zbity natomiast zlecił zdjęcie i wyszło, że mam pęknięty. Powiedział, że tego w szynę mi nie wsadzi, ale mam nosić twarde wkładki do butów, oraz robić okłady z lodu i Altacetu. W tym momencie palec jest spuchnięty-obrzęknięty i bardzo boli podczas ruszania nim oraz chodzenia, dlatego staram się wgl na tej stopie nie stąpać a jeśli muszę to tylko piętą. Moje pytanie tutaj może wydawać się bez celowe natomiast, czy wskazane jest usztywnienie tego palca np. patyczkami od lodów i owinięcie go ( aby był usztywniony) ? - Czy taki ból będzie nasilał się przez dłuższy okres czy aż gdy obrzęk nie zejdzie, później już znacznie osłabnie ? Bardzo proszę o odpowiedź, Pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ktoś xd

Też mam pękniety palec. Po wizycie u lekarza założył mi pół gips od czubka palca prawie do kolana. Chodziłem z nim przez tydzień i na wizycie ściągnęli mi ten gips i jest teraz trochę lepiej. Myślę że usztywnienie palca pomoże w gojeniu się. Ale trzeba na niego uważać, gdy się zdejmie gips. Po tym jak zdjęli mi ten gips to zaczęłem nim ruszać i sprawdzać czy mnie dalej boli. Skutki są takie, że przez to ciągłe dotykanie i naciskanie na niego, palec znów zaczął mnie boleć i nie wiem co mam teraz zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×