Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Długo niezauważona przepuklina mosznowa


Gość Matt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ustaloną wizytę u urologa, ale niepokoi mnie kilka rzeczy. Kilka dni temu zauważyłem coś dziwnego nad prawym jądrem, zwisającego jakby od brzucha. Sporo czasu poświęciłem na szukaniu informacji na ten temat i doszedłem do wniosku, że to najprawdopodobniej przepuklina schodząca do moszny. Wg wielu ludzi sama w sobie przepuklina - nic groźnego, ale mnie zastanawia czas od kiedy mam tę przypadłość. A zaczęło się to wg moich obliczeń około 10 lat temu. Wtedy było to tylko zgrubienie, jakby pod skórą, a teraz przepuklina ma około 1,5 cm średnicy. Nic mnie nie boli. Podczas chodzenia, uprawianiu sportu, w pracy(pracuje fizycznie) mi nie przeszkadzało i nie przeszkadza. Martwi mnie czas, w którym przepuklina rozrastała się oraz jej wielkość. Moje pytanie:czy mam się czym martwić? Czy istnieją realne zagrożenia tak długo nie wyleczonej choroby? Dodam, że dotyka już nieznacznie jądra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Jeśli przepuklina nie uległa żadnym komplikacjom to nie powinieneś mieć powodów do niepokoju. Jeśli diagnoza się potwierdzi to leczenie będzie wyglądało podobnie jak w przypadku świeżej przepukliny i powinno być równie skuteczne. Powinieneś ze spokojem oczekiwać wizyty u specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×