Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina tarczy międzykręgowej z pęknięciem pierścienia włóknistego


Gość Piotras

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotras

Witam, Miesiąc temu dostałem przeszywający ból w lewej dolnej części pleców. Ból promieniował od odcinka lędźwiowego przez całą lewą nogę aż do stopy. Przez ponad tydzień leżałem w łóżku. Po wizycie u rehabilitanta mogłem wreście wstać, ale do tej pory nie mogę stanąć na palcach lewej stopy (czuję jakbym nie miał *czym* wykonać takiego ruchu). Wymusiłem na lekarzu skierowanie na rezonans magnetyczny. Oto co znajduje się w jego opisie: --------- Badanie MR kręgosłupa L/S wykonano w płaszczyznach strzałkowych i osiowych w obrazach T1 i T2 zależnych oraz w sekwencji z saturacją tkanki tłuszczowej. Zmniejszona lordoza lędźwiowa. Prawidłowy poziom sygnału z trzonów kręgów lędźwiowych. Obniżona wysokość oraz sygnał tarczy międzykręgowej L5/S1. Duża lewostronna przepuklina tarczy międzykręgowej L5/S1 z pęknięciem pierścienia włóknistego po stronie lewej. Wypadnieta masa przepukliny przemieszczona ku dołowi z tylną krawędzią trzonu S1 po stronie lewej uciska i przemieszcza ku tyłowi lewy korzeń nerwowy S1 śródkan tylnej krawędzi trzonu L5 w niewielkim stopniu zwężają prawy otwór międzykręgowy L5/S1, bez cech ucisku korzenia nerwowego śródotworowego. Na pozostałych poziomach kręgosłupa lędzwiowego nie stwierdza się cech stenozy kanału kręgowego. Obraz rdzenia kręgowego w obrębie stożka końcowego prawidłowy. ------------ Czy to jest coś poważnego? Do jakiego lekarza powinienem się udać? Ortopedy, neurologa, neurochirurga czy do rehabilitanta? Dodam, że mam pracę siedzącą, ale po pracy zawsze spędzam czas aktywnie biegając albo jeżdżąc rowerem. Czy mogę nadal to robić pomimo uczucia lekkiego bólu i takiego częściowego paraliżu lewej nogi? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojciech

Piotrze. Przy przepuklinie jądra miazdzystego w tym odcinku kregoslupa ledzwiowego powinienes calkowicie zrezygnowac z biegania i obciazania kregoslupa. Do tego konieczna jest profilaktyka na co dzien. Cierpliwie i z pelna determinacja jeslu nie chcesz wyladowac na stole operacyjnym. Zerknij sobie na profil Klinika Kręgosłupa na Facebooku tam znsjdziesz to czego szukasz. Przy Twojej wyplaszczonej lordozie powinienes sie zastosowac do tego co tam znajdziesz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiropraktyk tu raczej nic już nie zdziała jeśli doszło do przerwania pierścienia włóknistego. Korzeń S1 jest uciśnięty przez wylane jądro miażdżyste z tego powodu jak pan to ujął nie ma czym stanąć na palcach. W tej sprawie proponuję konsultacje z dobrym neurochirurgiem ponieważ jest podejrzenie opadania stopy u pana. Rehabilitacja w tym przypadku już może nie przynieść poprawy, a wręcz przeciwnie pogorszenie. Coś co zostało już uszkodzone samo się nie naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×