Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból na odcinku lędźwiowym kręgosłupa przy lordozie


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat i kocham grać w siatkówkę. Gram wyczynowo i gdy grałam zaczął pojawiać się straszny ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Poszłam więc do lekarza rodzinnego i przepisał mi zwolnienie z wf na 4 miesiące. Poszłam na prześwietlenie i oto wyniki: Spłycenia fizjologicznej lordozy lędźwiowej Niewielkie wyostrzenia krawędzi trzonów kręgów w badanym odcinku lędźwiowym Poza tym uwidocznione struktury kostne bez cech innej patologii Ból nie ustępował a w dodatku coraz bardziej się nasila. Teraz mój organizm nie potrafi się przyzwyczaić do tego że nie gram. Nie potrafię się zgiąć, zrobić prostych ćwiczeń. Zaczęło boleć mnie kolano po wewnętrznej stronie Co mam dalej robić? Nie mogę chodzić, zginać się, wstać z łóżka. W dodatku moi rodzice nie chcą mnie wziąć na rechabilitację. Co im powiedzieć, na prawdę już nie wytrzymuje. Nie mogę chodzić, zgiąć się. Czy to możliwe że bóle występują od kręgosłupa a może dlatego że rosnę. Błagam proszę o pomoc. Kocham siatkówkę i nie chce być kaleką a nie wiem co mam powiedzieć rodzicom żeby mnie zrozumieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! W takim przypadku konieczna jest szczera i poważna osoba z rodzicami. Jeśli nie chcą Cię zrozumieć to nacisk ze strony innych członków rodziny lub znajomych może okazać się pomocny. Co do Twoich dolegliwości to z pewnością konieczna jest dalsza diagnostyka i ewentualne leczenie. Nie powinnaś tego lekceważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z nimi rozmawiałam a nikt inny z rodziny lub ze znajomych mi nie pomoże. Mówią że to dlatego że rosnę. A ja na prawdę chciałabym już zacząć grać ale jak tu mówić o graniu skoro nawet się nie potrafię schylić Co w moim przypadku będzie konieczne? Jakaś rechabilitacja, operacja? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie samego opisu rtg trudno jest ocenić jaki rodzaj leczenia będzie odpowiedni w tym przypadku. Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo, że dolegliwości są związane z okresem dojrzewania. Warto jednak żeby zbadał Cię ortopeda dziecięcy. Być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań (np. tomografia komputerowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×