Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zerwane więzadła w stawie skokowym a operacja


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Z racji iż uprawiam sport a moja praca opiera się na dużej aktywności fizycznej w ciągu ostatnich kilku lat zdarzyło mi się kilkukrotne skręcenie stawu skokowego. Mijały miesiące/lata a ja odczuwałam nawracający ból w chorym stawie, noga wciąż leciała na bok. Po kolejnej wizycie u innego ortopedy, po zleconych badaniach okazało się, że mam zerwane więzadło strzałkowo piętowe , które jest zupełnie niewidoczne, oraz naderwane strzałkowo skokowe.Lekarz zadecydował o operacji i rekonstrukcji więzadła, jednak na ten zabieg refundowany z NFZ trzeba bardzo długo czekać. W tej chwili poruszam sie w stabilizatorze stawu skokowego, ograniczam wysiłek fizyczny do minimum, lecz chciałam zapytać jak długo z powyższym urazem mogę funkcjonować w oczekiwaniu na operacje?Czy może dojść do uszkodzenia kolejnych więzadeł? Boję się powikłań spowodowanych zbyt długim czekaniem stąd moje pytanie, czy mogę odwlekać czy decydować się na prywatną operację by nie doprowadzić do gorszej kontuzji. Byłabym również wdzięczna za podzielenie się swoimi doświadczeniami osób , które takową operację przeszły, jak szybko wróciły do pełnej aktywności. pozdrawiam ciepło i z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Jeśli kończyna będzie unieruchomiona w stabilizatorze oraz będziesz stosować się do zaleceń lekarza to bezpiecznie doczekasz do terminu zabiegu. Nie powinno dojść do pogłębienia kontuzji. Jeśli byłaby konieczna operacja w trybie pilnym to z pewnością zostałaby wykonana poza kolejnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam przeprowadzone rekonstrukcje w obydwu stawach skokowych. Pierwszy w 1993 roku drugi w 2000. Od tego czasu mam spokój i nie wiem co to gips&#128522* Kiedyś było to nagminne i to długotrwałe leczenie. W tamtych czasach nie musiałam czekać na termin ale na decyzję lekarza. Dzisiaj biegam,chodzę po górach i chodzę w moich ulubionych szpilkach. :-) pozostały mi tylko blizny. Jedynym minusem jest brak całkowitego zgięcia w stawach. Mam problem ze zrobieniem przysiadow ale to żaden problem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monimoni

Witam, ja też jestem po rekonstrukcji więzadła w stawie skokowym. Minęło już4,5 miesiąca od operacji. Chodzę już prawie normalnie, robię przysiady choć ze schorzeniem ze schodów mam problem. Jedyne co mnie niepokoi to że po dłuższym chodzeniu jeszcze mnie boli. A wy jak długo odczuwaliscie ból po rekonstrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×