Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel endometrialna na jajniku a szanse na ciążę


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Lekarz stwierdził u mnie torbiel i endometrium 10mm nie zalecił żadnego usuwania torbieli tylko obserwację. Czy z taką torbielą na jajniku mam szansę zajść w ciążę? Staramy się z mężem już rok i nic... Dodam, że wyniki badań hormonalnych mam w normie. proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Torbiel na jajniku nie uniemożliwia zajścia w ciążę w przypadku, gdy drugi jajnik funkcjonuje prawidłowo. Jajnik na którym wykryto torbiel również może funkcjonować prawidłowo. Zależy to od umiejscowienia zmiany. Nie można również wykluczyć, że obecność torbieli jest przyczyną niepowodzeń w staraniu o dziecko. Warto o planowanej ciąży porozmawiać z ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałam podobny problem tylko tyle, że mój skończył się usunięciem jajnika prawego i oczyszczeniem z torbiela jajnika lewego miałam wtedy 25. Po około półtora roku musiałam powtórzyć operację gdyż torbiel odrosła i usunęli mi wtedy lewy jajowód. Leki hormonalne mi nie pomogły niestety. Operacje miałam ale byłam w lepszej sytuacji gdyż mam jedno dziecko. Teraz mam 33 lata zaczęłam przechodzić menopauzę. A jak chcę mieć dziecko to tylko InVitro. Więc nie poddawaj się i spróbuj leczenia hormonalnego. Operacje usunięcia torbieli zrób w ostateczności, jeżeli lekarz będzie widział zagrożenie. Czy miałaś robione badanie markera CA125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×