Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany zwyrodnieniowe na odcinku lędźwiowym kręgosłupa


Gość nataszka

Rekomendowane odpowiedzi

Prawidłowe przewodnictwo we włoknach czuciowych i ruchowych badanych nerwow prawej konczyny . Dyspersja czasowa fali F obu badanych nerwow sugeruje wspołistnienie zmian zwyrodnieniowych w ledzwiowym odcinku kregoslupa szczegolnie poziom L5 i S1 (n peroneus).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Występowanie zmian zwyrodnieniowych na pograniczu lędźwiowego i krzyżowego odcinka kręgosłupa może powodować dolegliwości bólowe zwane rwą kulszową. Z wynikiem badania powinnaś udać się do neurologa lub neurochirurga w celu dalszej diagnostyki oraz zaplanowania odpowiedniej terapii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz jestem w tej kwestii leczona miałam Mr mam 2 przepukliny na odcinku L5 i S1 oraz L4 -L5 centralno-lewoboczne modelujace worek opony twardej obnizenie wysokosci i sygnalow krazkow mk L4 L5 i S1 jestem rowniez po blokadzie poniewaz leczenie zachowawcze leki rehabilitacja nie pomogla od roku się leczyłam bez poprawy dlatego postanowiono wlaczyc blokadę niestety bez poprawy.Za 2 tygodnie zostane poddana mikrodiscektomii poniewaz dretwieje mi noga i bol jest codzienny najgorszy w nocy Mam stwierdzona wlasnie rwe kulszowa natomiast badanie EMG było za nim sie poddałam leczeniu i badaniu MR (kolejki terminy) leczenie to była dootworowa nadoponowa iniekacja sterydowa korzenia L5 po stronie lewej przy wipisie wpisano mi ze mam Rwę kulszową L5 Protuzję krązka L5 -S1 ze stenozą otworową lewoboczną CZyli wskazuje to na to ze mam w wieku 28 lat zwyrodnienie kregoslupa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malgorzata

Prosze o poradę.Niedawno zdiagnozowano u mnie skolioze lewostronna odcinka ledzwiowego kręgosłupa jak i zwezenie przestrzeni miedzykregowej L5-S1. Odczuwam bardzo silne bóle w lewym pośladku, skurcze w lewej stopie.Obecnie czekam na rezonans magnetyczny.Czy operacja jest jedynynym rozwiazaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Małgosiu nie wiem czy w Twoim przypadku operacja bedzie koniecznoscią u mnie leczenie zachowawcze trwało rok czasu rehabilitacje roznego rodaju i leki coraz to inne i silniejsze skonczyłam na profenidzie 200mg i na tym koniec bo wlaczono blokadę sterylną ktora tez nie pomogła .Najwazniejsze jest badanie MR na ktore czekasz, ktore pokzae jakie masz przepukliny co z dyskami itp potem lekarz zadecyduje co dalej .Zyczę zdrowia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojciech Góra

Pezepuklina to nie jest przyczyna to juz skutek. Przyczyny moga byc dwie.... Wyplaszczenie lordozy ledzwiowej i rotoskolioza kregu ledzwiowego. Trzeba popracowac nad poglebianiem lordozy ledzwiowej, trzeba nastawic tą rotoskolioze i bezwzglednie naciagac kregoslup wiszac na drazku. Proces trwa kilka miesiecy ale efekty sa zdumiewajace. Pacjenci ida na powtorny Rezonans..... A on nie wykazuje przepukliny.... Warto walczyc o siebie a nie od razu decydowac sie na operacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×