Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy z wypróżnianiem i ból przy oddawaniu moczu po operacji przepukliny pachwinowej


Gość marcin

Rekomendowane odpowiedzi

1. problem z wyproznieniem- nie moge 2.bol przy oddawaniu moczu - mocz leci bardzo powoli 3.opuchlizna moszny po lewje stronie- boje sie dotykac bo boli 4. rana boli troche ale mam tramadol i pomaga 5. problem z chodzeniem - chodze ile moge ale generalnie wstawanie i siadanie masakra operacja byla jednodniowa otwarta z siatka -w szpitalu w uk. generalnie zabieg bardzo fajnie przebiegl opieka i obsluga tez dzisiaj jest drugi dzien i troche mnie to martwi bo czuje sie gorxej niz wczoraj do tego stopnia ze jak rano wstalem to prawie zemdlalem w lazience - musialem szybko wrocic do lozka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeci dzien po operacji- udalo sie wyproznic bezbolesnie ale za to robi mi sie jeden wielki siniak na penisie jadrach i dolnej czesci podbrzusza bylem nawet na malym spacerze dzisiaj odstawilem tabsy przeciwbolowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Pomimo tego, że Twój stan uległ poprawie powinieneś udać się na kontrolę do lekarza prowadzącego podczas pobytu w szpitalu. Niepokojące może być zasinienie moszny i jąder. Może to świadczyć o niedokrwieniu lub obecności krwiaka zaotrzewnowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 dzień dziś po.na kontroli byłem.wszystko w porządku ładnie się goi krwiak schodzi.ale mam pytanie.ile muszę teraz czekać na zabieg z drugiej strony bo też tam jest tylko mniejsza ale mam wrażenie ze po uszczelnieniu lewej strony prawa zaczyna bardziej się dawać we znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko goi się zgodnie z planem i nie ma żadnych powikłań to wkrótce będziesz mógł udać się do lekarza w celu kwalifikacji do kolejnego zabiegu. Powinieneś odczekać około dwa tygodnie do wstępnego zagojenia się ran. Okres całkowitego gojenia ran oraz stałej fiksacji siatki trwa nawet do trzech miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem po operacji przepukliny pachwinowej. Pisze żeby przestrzec innych ze wcale nie jest tak kolorowo jak to wszyscy opisują. Trzeci dzień po operacji a ja ledwo wstaje . Właściwie bez środków przeciwbólowych jest to nie możliwe. Mimo tego że leki przeciwbólowe słabo na mnie działają lekarz przepisał mi tylko Dexak ( wolałbym tramadol jak kolega ). Wprawdzie opuchnięć ani siniakow na jadrach nie mam ale za to niemożliwe jest wypróżnienie. Jak nie pomoże to idę jutro do lekarza niech przepisze coś silniejszego. Problemy z oddawaniem moczu miałem tylko w pierwszym dniu, ale myślałem ze umrę z bólu, było strasznie , zresztą nie ma ci się dziwić jak człowiek nie może się wysikac po 5 kroplówkach .Dzisiaj znowu wszystko boli , na dodatek przez to ze nie mogę się załatwić to uciska od środka na operowane miejsce . Ogólnie tragedia a w większości tekstów w internecie piszą ze człowiek błyskawicznie do siebie dochodzi, chyba sami lekarze takie głupoty wypisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×