Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leki po usunięciu śledziony


Gość Magdalena M

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena M

Ponad miesiąc temu usunięto mi śledzionę wraz z 20 cm torbielem.i Wynik histopatologiczny wyszedł dobry, torbiel pierwotna ze zwapnieniami, płyn nie zawierał niczego złego. Na wypisie ze szpitala dowiedziałam się, że mam ,, śledzionę dodatkową okolicy ogona trzustki*- co to oznacza?. Mój lekarz internista kilka razy kierował mnie na morfologię 8 param. w celu kontroli płytek krwi i kazał na stałe przyjmować 1 tabletkę Polocardu dziennie. Czy nie powinien skierować mnie do hematologa? Ok 2 tyg po operacji w okolicy nadgarstka pojawiła się narośl, jakby w żyle wielkości ziarenka grochu, stwardniała, powodująca drętwienie ręki i ból- lekarz, który mnie operował stwierdził, że to ganglion, inny że to zapalenie żyły i przepisał lioton 1000 i tabletki cyco 3 forte, nie wiem czy brać te leki? Zaszczepiłam się już szczepionką Pneumo 23, w planie mam jeszcze meningokoki i żółtaczkę, ale nie jestem do końca pewna czy chorowałam na różyczkę i świnkę- czy na to też powinnam się zaszczepić? Strasznie pobolewa mnie klatka piersiowa i pomiędzy łopatkami z tyłu pleców, ale internista powiedział że podczas operacji tak lekarze rozszerzają klatkę, co może później do 6 mies. nawet skutkować takimi bólami- czy mam wogóle się tym nie przejmować? Jeśli to możliwe proszę o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! To, że masz dodatkową śledzionę oznacza, że przed operacją miałaś dwa te narządy. To się zdarza i nie jest to powód do niepokoju. Jeśli zalecony lek unormował parametry krwi to nie po powodu do wizyty u hematologa. Na początek powinnaś spróbować leczenia zapalenia żył. Jeśli nie będzie efektu to trzeba udać się na dalszą diagnostykę. Stosowanie zbyt wielu szczepionek jest dyskusyjne. Cykl szczepień powinien być przeprowadzony pod kontrolą lekarza. Skoro lekarz stwierdził, że wszystko jest w porządku i dolegliwości z czasem ustąpią to warto mu zaufać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×