Guz na sutku u mężczyzny

użytkownik
Kuba

Mam 19 lat od 3 miesięcy wyczuwam na sutku guzek który boli przy dotykaniu, moja mama i babcia miały raka piersi. Co to może być?

Reklama
użytkownik
haemophilus

Może to być guzek, ewentualnie jakiś włókniak. Należy udać się z tym do lekarza rodzinnego, który pewnie skieruje na badanie usg.

użytkownik
karian

Hej.. Ja tez mam 19 lat i wyczuwam w prawej piersi guza. Nie wiem co mam robic. Gdy go dotykam to mnie boli. Przy większym oddechu czuje ból piersi.. Prosze o pomoc? Czy to rak sutka?

użytkownik
Jakub

Siema ja mam 20 lat i też mam guzka , gdy miałem 16 lat to wyglądało to na opuchliznę ale na 2 sutkach , a teraz jakoś z dnia na dzień wyskoczył guzek i troszkę zrobił się spory :/ Widocznie trzeba odwiedzić lekarza . Pozdr

użytkownik
Tomek

Cześc mam 14 lat i kilka dni temu poczułem guzek w prawym sutku... nie wiem co mam zrobic... poradźcie co mam robic !!!!

użytkownik
Arek

Siema ja również mam 19 lat i na prawym sutku mam guzka.. nie wiem bo brałem kreatyne a potem poszedłem do szpitala na operacje i nie wiem czy moze to byc jakies odłozenie sie białka czy cos takiego ale jak cwicze na klatke cos jakies pompki to sie jakby rozmiękcza ?

użytkownik
Zbyszek

Ja mam 14 lat i jestem w podobnej sytuacji...
Nie wiem co to może byc mam małego guza na lewym sutku bardzo boli przy dotyku...
Wieciie co to może byc???

użytkownik
haemophilus

Jesteś jeszcze w okresie dojrzewania i to może być właśnie tego wynik. Najlepiej jednak skonsultować zmianę bezpośrednio z lekarzem.

użytkownik
Kamil

Ja mam 14 lati jestem w Sytuacji .

Mam Guza na lewym sutku i on sie powieksza . co to moze byc ?

użytkownik
Norbert

Mam 15 lat i ja też mam guza pod lewym sutku
lekarz powiedział mi zebym sie nie martwił bo to sie zdarza bardzo duzej ilosci chlopco w okresie dojrzewania po trzech tygodniach powinien sie pojawic na prawym sutku a potem zniknąć :)

użytkownik
Kuba

Do wszystkich w wieku dorastania..
Nie pękajcie,też to miałem i mam w jednym sutku *d
ale to jest przez dojrzewanie *0 pisze o tym nawet w glupuiej książce do wychowania do zycia *0

użytkownik
Artur

Uspokoiliście mnie.
Niedawno wyczułem guza na prawym sutku. Przyciskając odczuwam coś w rodzaju ukłucia. Mam 14 lat

użytkownik
Michał

Cześć. Mam 14 lat i mam takiego góza na prawym sutku. Niewiem co mam z tym robić, bo myślałem że to po tygodniu zejdzie ale sie myliłem mam to już 3 miesiące i nie schodzi. Prosze o pomoc ! Z góry dziękuje.

użytkownik
Michał

Http://forum.echirurgia.pl/temat9415.htm
cytat:
To normalna sytuacja dla okresu dojrzewania. Taka zmiana to przerost gruczołu sutkowego na skutek nadmiernej wrażliwości hormonalnej. Zmainy takie powinny ustepować samoistnie w przeciągu 6-9 miesięcy.
stapler, ~

Wystarczy poczytac...

użytkownik
Kamil

A ja mam to ponad rok i nie znika?