Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Niewielka skolioza prawostronna kręgosłupa lędźwiowego i zwężczona tarcza międzykręgowa


Gość Martyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy jest na tym forum jakaś uprzejma osoba, która rozszyfruje mi wynik RTG. Od jakiegoś czasu odczuwam bóle w okolicy lędźwiowej które promieniują na nogę. Ten sam ból pojawia się podczas dłuższego siedzenia (np. podczas jazdy autem). Leki i maści nie pomagają. Nie wiem czy taki mój urok, czy lepiej zrobić jakieś dodatkowe badania bo może jeszcze nie jest za późno... Oto wynik : Niewielka skolioza prawostronna kręgosłupa lędźwiowego. Kręg przejściowy na pograniczu lędźwiowo -krzyżowym-lewostronna lumbalizacja kręgu S1. Zwężona tarcza m/kręgowa pomiędzy kręgiem L5 a kręgiem przejściowym oraz pomiędzy kręgiem przejściowym a kością krzyżową. Pozdrawiam serdecznie forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian L.

to może byc rwa kulszowa a ból spowodowany jest uciskiem dysku miedzykregowego na korzenie nerwowe, radze jednak zrobic dodatkowe badanie np MR lub TK. POZDRAWIAM. z wyniku wynika że ma pani niewielkie prawostronne skrzywienie częsci lędźwiowej kręgosłupa co moze byc czynnikiem sprzyjającym powstaniu rwy kulszowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Rwa kulszowa jest zespołem objawów związanych z uciskiem na nerwy rdzeniowe L4, L5 lub S1 tworzące nerw kulszowy, który jest największym nerwem obwodowym człowieka, lub na przebiegu samego nerwu kulszowego. Niestety dolegliwości mogą nasilać się podczas podnoszenia ciężkich rzeczy. Warto, żebyś udała się do lekarza, gdyż trzeba wykonać dodatkowe badania. Jeśli diagnoza się potwierdzi to po zastosowaniu odpowiedniego leczenia i dobrej reakcji organizmu dolegliwości powinny się zminimalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×