Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaczerwieniona i łuszcząca się skóra na żołędzi penisa


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Robert oraz mam 17-lat. Zauważyłem coś bardzo niepokojącego z moim przyrodzeniem a bardziej z jego członkiem. Otóż parę dni temu użyłem chusteczek anty-bakteryjnych zaraz po masturbacji. Na następny dzień zauważyłem że skóra z członka zaczęła się zwijać po czym z lekka odchodzić w niektórych miejscach na żołędziu. Teraz pod tą skórą która odeszła jest lekko zaczerwieniona inna skóra i z lekka skóra. I o to moje pytanie czy coś mi jest? Jest to trochę nie niepokojące iż to pierwszy raz kiedy mi się to zdarzyło. Również chciałbym powiedzieć że to był mój pierwszy raz kiedy użyłem takich chusteczek anty-bakteryjnych. Wygląda to trochę niepokojąco jak już wcześniej wspomniałem ze względu na to że większa cześć żołędzia jest koloru jasno a w tych małych miejscach gdzie odeszła skóra jest bardziej czerwona. Czytałem na innych forach by nie używać żadnych kremów ani nic i to samo się zagoi bo to skóra, ale nie byłem pewien o czym to było pisane i do jakiego narządu. Nie wiem czy mam czekać aż skóra na żołędziu sama się zagoi czy użyć jakaś maść czy też udać się do lekarza takiego jak dermatolog. Z góry dziękuje z pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, jeśli to ma pomóc w diagnostyce to nie ma problemu :) http://80.51.19.213/portal/AKA/difference/IMG_1114.JPG Jeszcze raz z góry dziękuje za poświęcony mi czas :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym oznajmić iż owe czerwone miejsca gdzie skóra zeszła nie bolą, nie szczypią czy coś w tym rodzaju. Przez co się cieszę, bo jeśli by bolało to by była bardziej poważniejsza sprawa. Również zauważyłem w świetle słonecznym że w miejscach gdzie skóra zeszła pojawia się z lekka jasna różowa skóra tak jak było kiedyś, na miejscu tej czerwonej skóry. Niemniej jednak to tylko w niektórych miejscach na tej czerwonej skórze na żołędziu. Miejsce po lewej stronie żołędzia jest na prawdę czerwone, ale można zauważyć małe plamki tego jasnego róży, jak by się zaczęło goić bądź coś w tym rodzaju. Niemniej jednak nie jestem pewien czy to stara skóra jest czy to już jest nowa. Aczkolwiek nadal czekam na opinie co to może być czy mam użyć jakieś maści czy coś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zamieszczę zdjęcie żołędzia w świetle dziennym. Jak widzimy na niektórych miejscach na czerwonej skórze robią się jaśniejsze miejsca. Ale tak mniej więcej wygląda mój członek w owej chwili. Również proszę zauważyć na lewa ściankę żołędzia, jest bardziej czerwona niż miejsca gdzie również odeszła skóra. Czekam na odpowiedź hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Prawdopodobnie Twoja skora zareagowala aregicznie na chusteczki pojawila sie alergia albo stan zapalny i skora zaczela sie luszczyc mozliwe ze infekcja przerodzila sie w grzybiczną. Myj penisa wodą, nie uzywaj mydla dokladnie go obmywaj, kup Clotrimazolum smaruj 3 razy dziennie po myciu penisa cienką warstwe mysle z epo tygodniu Ci zejdzie. Do tego pij wapno na wypadek jak to alergia najlepiej 2-3 razy dziennie jesl ito alergia wapno zadziala jesli infekcja grzybiczna - potraktujesz ja Clotrimazolum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InterMed

Chciałem właśnie to napisać:) Zgadzam się z koleżanką w 100%. Chce jeszcze dodać, że jeśli to grzybica, to Clotimazolum używaj jeszcze około trzy dni po ustąpieniu objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za wasza pomoc, na prawdę pomogliście mi i to bardzo. Przez co czuje ze spał ze mnie ciężar i czuje się znacznie lepiej w zakresie mego samopoczucia, a zwłaszcza byłem bardziej ze stresowany ze względu egzaminów które właśnie mam. Niemniej jednak dziękuje. Mam jeszcze dwa pytania. Otóż chodzi o krem CLOTRIMAZOLUM HASCO? Oraz czy nie zostanie jakiś plam na żołędziu i czy skóra powróci do pierwotnego koloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość InterMed

Drogi Robercie, jeśli to grzybica to skóra powróci do pierwotnego koloru i nie zostanie żadnych plam. Chce jeszcze dodać, że wyczytałem i upewniłem się w moim leksykonie leków, że Clotrimazolum Hasco powinieneś stosować bez względu kiedy ustąpią objawy przez okres 2 do 4 tygodni. Sposów stosowania to nakładanie na umyte i osuszone miejsce zmienione chorobowo i jego okolice od 2 do 3 razy na dobę. Pozbyć się grzybicy nie jest łatwo, dlatego stosuj jeszcze ten lek po zniknięciu zmian chorobowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, właśnie zakupiłem przez internet taki właśnie krem czyli Clotrimazolum Hasco. Aczkolwiek muszę czekać na niego aż 6 dni. Czy przez ten okres sprawa się nie pogorszy? Niestety mieszkam po zagranicami Polski, przez co jedyną opcją by zakupić ten krem, było zakupienie go via internet. Jutro pójdę zakupić Magnez by go brać co dziennie, tak jak koleżanka wyżej wspomniała :) Do tego czasu kiedy niedostane kremu, będe używał magnez oraz będę mył członek kilka razy dziennie wodą bez mydła. Jeszcze raz dziękuję za czas poświęcony mi, na prawdę dziękuję za wasz poświęcony czas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, prawdopodobnie użyłeś chusteczek z alkoholem, dlatego pojawiło się oddzielenie śluzówki żołędzi, jedyne co rób to przemywaj ją wodą bez mydła zapachowego. Nie wcieraj też jakichkolwiek maści - zwłaszcza tłustych. Poza tym odsłaniaj żołądź kilkukrotnie w ciągu dnia, aby wystawić ją na tlen, lecz nie wystawiaj żołędzi na kontakt z bielizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie pogubiłem bo już sam nie wiem co mam zrobić. Czy mam używać owego kremu o którym mówiliśmy powyżej? Czy mam nic nie używać i postępować jak kolega wyżej wspomniał? Wybaczcie, pogubiłem już sie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alberto 21

Witam. Jestem 6 dni po zabiegu dziś w nocy miałem mocny wzwód członka przez co skóra zeszła mi całą z żołędzia i nie chce wrócić z powrotem, blokuje ja hmm nie wiem jak to nazwać, po prostu skóra na której są szfy lekko spuchnięta jest i nie wiem co robić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×