Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spłycenie fizjologiczne krzywizny szyjnej i zmiany degradacyjne w krążkach międzykręgowych


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Od jakiegoś czasu mam coraz silniejsze zawroty głowy.Około 2 miesięcy temu pojawiły się drętwienia rąk w tej chwili obejmują od połowy ramion do czubka palców.Mam wrażenie pogorszenia czucia.Do tego bóle karku barków i łopatek.Dziś odebrałam wynik rezonansu.Oto on: -spłycenie fizjologicznej krzywizny szyjnej w pozycji leżącej -degeneracyjne zmiany w krążkach międzykręgowych C3-C6 wyrażone ich dehydratacją i obniżeniem -dokanałowe uwypuklenie krążków międzykręgowych C3/C4,C5/C6 powodujące brzeżny ucisk i nieznaczne modelowanie brzusznej powierzchni rdzenia kręgowego na poz C3/C4 -dootworowe prawoboczne uwypuklenie krążka C4/C5 powodujące wraz z osteofitami tylnych krawędzi C4,C5 zwężenie wejścia do odpowiedzniego otworu międzykręgowego -wysokość i struktura trzonów prawidłowa -zwężenie przedniej rezerwy płynowej kanału kręgowego od C3do C7 Pytanie mam co dalej z tym i czego się spodziewać?Czy czeka mnie operacja?Mam 31 lat jestem już po operacji usunięcia dysku w odcinku lędźwiowej i stabilizacji kręgosłupa na poziomie L5/S1...Dodam że przechodziłam jakieś 2 miesiące temu rehabilitację na odcinek szyjny która mi nie pomogła a w dodatku po 2 dniu jechałam z potwornym bólem w klatce piersiowej barków i karku na pogotowie po czym miałam przerwę w dalszych zabiegach z zaleceniem kilkudniowego odpoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×