Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyniku TSH


Gość Mira 22 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz

Wszystkim chorym na tarczycę polecam lekturę: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Calcium_regulation_pl.svg&filetimestamp=20110419084953 Zakwaszenie organizmu + brak witaminy D i innych = chora tarczyca - zaburzenie gospodarki wapniowej + za pracę tarczycy odpowiada kręg szyjny C7. I wszystko jest necie - wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość madzia14183

Dzień dobry, mam prośbe o interpretacje wyników TSH. Moje TSH wynioslo 0,5 przy nosmie 0,4-4,2. Mój wynik jest w normie ale objawy mnie niepokoją: drzenie rąk, wypadanie włosów, bezsenność, zmęczenie, osłabienie fizyczne, zapominanie, wypadanie włosów, tętno codziennie ok.100 w spoczynku. Dodatkowo od dwoch dni pod żuchwą wyszedł mi twardy guzek, widoczny gdy lekko podniosę głowe. I nie wiem czy jest się czym martwić czy nie.. Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka ma 10 lat i miała robione badania krwi TSH i wyszło 7,550 uIU/ml (w normie 0,270 - 4,200). Ma bardzo podwyższony poziom czy to groźnie? Córka jest bardzo drobniutka ma wzrost 129 cm i waży 23 kg. Miała też robione USG tarczycy. Opis wynik badania: Że prawy płat tarczycy o wym. 12,5x8,4x36,7 mm-obj.2cm3. Cieśń tarczycy grubości do ok 1,3 mm. Lewy płat tarczycy o wym. ok 9x6,2x40,3mm-obj. 1,2cm3. Całkowita objętość tarczycy wynosi 3,2cm3. Echogeniczność miąższu tarczycy wyższa od echogeniczności mięśni, jednorodna bez zmian ogniskowych. Nie widać cech wzmozonego przepływu w miąższu tarczycy. Nie widać patologicznych węzłów chłonnych przy ścianach naczyń szyjnych. Ślinianki podżuchowe i przyuszne bez zmian ogniskowych zwykłej wielkości i echogeniczności. Nie znam na tym i nie wiem czym martwić czy nie? Proszę o odpowiedź Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki moich badań: TSH 0,19 (0,35 - 4,94) Padanie powtórzone po dwóch tygodniach TSH 0,63 (0,35 - 4,94) FT3 2,66 (1,71 - 3,71) FT4 1,04 (0,70 - 1,48) anty-TG 2,57 (0,00 - 4,11) anty-TPO 0,27 (0,00 - 5,61) TRAb 0,41 (wynik ujemny poniżej 1,8) Dodam, że mam takie objawy jak: ogólne osłabienie, kłopoty ze snem, zawroty głowy, drżenia, ogólnie fatalne samopoczucie. Czy na podstawie tych wyników można stwierdzić niedoczynność, nadczynność, zapalenie tarczycy. Wyniki konsultowałam z dwoma endokrynologami, jednak nie wiem nic konkretnego, usłyszałam że wyniki ma dobre... W badaniu usg wykryto guzek ok. 14mm, prawdopodobnie hypoechogeniczny (ciezko mi cokolwiek odczytac z tego co napisal doktor) Czy objawy mogą być związane z występującymi guzkami? (w usg mam takze wpisane podejrzenie autoimmunologicznego zapalenia tarczycy) Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umieszczam razem z zakresami referencyjnymi Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69) 2,693 &#181*IU/ml zakres : 0,550 &#8212* 4,780 Wolna trijodotyronina (FT3) (O55) 3,38 pg/ml Zakres : 2,30 &#8212* 4,20 Wolna tyroksyna (FT4) (O69) 1,18 ng/dl Zakres: 0,89 &#8212* 1,76 P/c antytyreoglobulinowe (ATG) (O18) 173,5 U/ml Zakres: *60 P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO) (O09) 32,3 U/ml Zakres: *60 Badanie usg : Tarczyca położona typowo , symetryczna , dwupłatowa . Prawy płat o wym. 28mmx22mmx57mm Cień o szer.6mm Płat lewy o wym. 20mmx19mmx56mm Echostruktura tarczycy znacznie niejednorodna , echogeniczność prawidłowa. W całym miąższu widoczne nieregularne obszary hypoechoegniczne - obraz usg odpowiada ch.Hashimoto W badaniu Doppler przepływy w normie . Zmian ogniskowych o typie guzków , torbieli , zwapnień nie uwidoczniono . Wzdłuż naczyń uwidoczniono pojedyncze węzły nieco hypoechogeniczne o wym do 16mmx3mm - zapalne ? Do przodu od cieśni widoczne dwa węzły o wym 10mmx3mm i 6mmx3mm Czy byłby ktoś tak uprzejmy i powiedział mi co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dzisiejszym badaniu tarczycy: prawy płat: 20/15/41mm lewy płat: 17/14/39mm cieśń nieposzerzona, ukrwienie miąższu prawidłowe, oba płaty jednorodne, podbródkowo po stronie prawej w. chłonny odczynowy w okrazie usg wlk 4/10mm, pozostałe węzły chłonne szyjne głębokie niepowiększone, tchawica nieprzemieszczona. TSH= 2,66 [0,35-4,94] FT3= 2,82 [2-4,4] FT4 =1 [0,93-1,7] antyTPO= 18,31 [*34] antyTG=15,02[*115] mam 25 lat i staram się o dziecko, czy te wyniki są prawidłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×