Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki Schmorla na odcinku lędźwiowyb a ból w klatce piersiowej


Gość Justynka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justynka

Medicus, ~ Czy przy guzkach schmorla na odcinku ledzwiowym moze bolec cala klatka piersiowa? justyna, kilka dni temu Mieszkam w Szkocji i mecze sie z tymi guzkami 5 lat.Lekarze nie sa w stanie mi pomoc.Zlecili mi fizjoterapie(rehabilitacje).Na fizjoterapi zawsze robilam te same cwiczenia.Bylam z 15 razy,ostatniego dnia kiedy przyszlam rehabilitantka powiedziala mi ze to koniec cwiczen.Zalamalam sie nie jestem w stanie sobie teraz poradzic.Zalamana Justyna justyna, ~ Moje kazda jedna wizyta trwala 10 minut cwiczenia w tym masaz:-( justyna, ~ Gdy mam bole kregosupa i klatki piersiowej to biore silne tabletki przeciwbolowe a czasami tabletki psychotropowe:-(nie chce tak zyc :-( justyna, ~ Prosze pomozcie mi justyna, ~ Pracuje w szpitalu i sprzatam.Wykonuje fizyczna prace.Czy ta praca moze zaszkodzic?Czy stan moich guzkow schmorla moze sie pogorszyc od tej pracy? justyna, ~ Czy wogole mozna wykonywac fizyczna prace przy takich zmianach jak guzki schmorla?czy z guzkami schmorla mozna sie urodzic?czy jest to wada wrodzona czy nabyta?z gory dziekuje doktorowi za odpowiedz justyna, ~ Przez 3 lata tutejsi lekarze leczyli mnie na nadkwasote a co sie okazalo ze to nie jest nadkwasota tylko guzki schmorla:-(pojechalam do Polski i porobilam badania takie jak tk,rezonas magnetyczny i gastroskopia.co sie okazalo ze mam guzki schmorla i zadnej nadkwasoty. justyna, ~ Czy guzki schmorla da sie wyleczyc czy tylko podleczyc?czy z tym mozna zyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Medicus

Witaj! Jeśli zakończyłaś jeden cykl rehabilitacji to prawdopodobnie konieczna jest kolejna wizyta u lekarza w celu zalecenia kontynuacji leczenia. Stosowanie silnych leków przeciwbólowych nie jest rozwiązaniem Twoich problemów. Ciężka praca fizyczna może z pewnością nasilać dolegliwości bólowe. W większości przypadków tego rodzaju zmiany są nabyte. Mogły powstać w okresie dojrzewania na skutek choroby Scheuremanna. Guzki które dają dolegliwości leczy się za pomocą rehabilitacji lub operacyjnie. Obydwie metody mają na celu zminimalizowanie dolegliwości bólowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justynka

Witam dwa tygodnie temu rehabilitantka zakonczyla fizjoterapie.Jestem zalamana bylam u lekarza prosic o kontynuacje fizjoterapi,lekarz mi odmowil:-(to slowa lekarza - Justyna musisz przerwac rehabilitacje na okres 3 miesiecy.Nie rozumiem Pani doktor.Bez rehabilitacji nie potrafie zyc bardzo mnie bola plecy i cala klatka piersiowa a dotego mam zawroty mdlosci i trace na wadze.Wysle doktorowi opis z rezonansu magnetycznego i klatki piersiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JUSTYNA

W Polsce zrobilam Tk klatki piersiowej i MR kregosupa ledzwiowego. Badanie Tk (oba pluca prawidlowo powietrzne,bez zmian ogniskowych.Narzady srodpiersia w badaniu Tk przedstawiaja sie prawidlowo.Nie wykazano powiekszonych wezlow chlonnych srodpiersia ani wnek.Aorta o prawidlowej szerokosci swiatla,zmian w scianach nie wykazuje.Czesci kostne klatki piersiowej,poza licznymi czesciowo uwapnionymi guzkami schmorla powierzchni nosnych trzonow kregow piersiowych ,zmian ogniskowych nie wykazuja.Badanie MR klegoslupa ledzwiowego Guzki Schmorla na powierzchniach nosnych trzonow Th8,Th11,Th12.Zmiany dehydratacyjne krazkow m-k th7/Th8/Th9 i Th11 i Th12 ze zwezeniem szczelinm-k i osteofitami na krawedziach brzeznych trzonow kregowych ,ktore uciskaja worek oponowy.Poza tym trzony kregowe wysokosci w normie o prawidlowym sygnale szpiku kostnego.Odcinek piersiowy rdzenia kregowego bez zmian.To doktorze sa moje wyniki z Polski.Czy moglby doktor napisac w jakim stanie sa moje guzki?Czy da sie je wyleczyc a nie operowac?Z GORY DZIEKUJE I POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jejku...guzki schmorla to jest NIc....mam od wielu lat i tylko tyle wiem ze są....zwykla ich lokalizacja nie wpoływa ani na funkcję kregosłupa ani odolne zdrowie.......nie przesadzajcie z tyli *akademickimi* rozpoznaniami....wiekszość ludzi nawet nei wie ze to ma....to tyle....doktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtaś

Krótki opis mojej diagnozy: zwyrodnienia od L1 do S1, potem centralno-dwuboczna protruzja krążka międzykręgowego powodująca ucisk na worek oponowy i korzenie nerwowe(L4-L5) i jeszcze przepuklina (L5-S1) również uciskająca worek oponowy i lewy korzeń nerwowy. Jest trochę powodów, żeby bolało. Miałem już wyznaczony termin operacji, bo rehabilitacja przestała pomagać, a trudno żyć z takim bólem. Ponad dwa miesiące temu trafiłem w internecie na urządzenie Vitafon. Postanowiłem spróbować. Z operacji zrezygnowałem i kupiłem Vitafon Active. Zabiegi zacząłem 20-ego lutego. Dzisiaj jestem zdrowy! Zacząłem normalnie żyć! Wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie, ale zapewniam, że tak jest. To wprawdzie nie są guzki Schromla, ale radzę skontaktować się z lekarzami na vitafon.pl Szczerze radzę, zanim zdecydujesz się na operację spróbuj podziałać tymi mikrowibracjami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtaś tą reklamą szkodzisz ludziom.... a co do guzków Schmorla... też mam ale bóle nie od nich miałem ponieważ uprawiam sport, piłka nożna, siłownia, mma, i ważę nie mało 125kg... (12% tłuszczu)... no i mam te guzki... polecam zrobić dokładne badania bo u mnie okazało się że guzki są i nie szkodzą a jedyne co mam to ponaciągane mięśnie i to konkretnie, przez pewien okres lekkie leki zwiotczające i po problemie... jest wielkim przeciwnikiem takich porad jak się leczyć, o zdrowie trzeba dbać, ale nie na zasadzie Janek powiedział, i nie na zasadzie doktor napisał... każdy narząd ma tak naprawdę swojego doktora i leczenie się u internisty na kręgosłup to jak naprawa komputera u spawacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod stałą opieką neurologa głównie ze względu na SM jednak okazalo sie że mam też owe gózki. Jednak lekarz powiedział, że do póki bóle w kręgosłupie pozwalają mi funkcjonować nie będą tego na razie leczyć jednak nie zmienia to faktu że nie mogę obciążać kręgosłupa jak i muszę być pod stałą kontrolą lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×