Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle podbrzusza po operacji wycięcia macicy z przydatkami


Gość aneczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam 50 lat i 3 tygodnie temu miałam operację usunięcia macicy z przydatkami.Blizna goi się ładnie ale odczuwam czasem silne kłucia podbrzusza,zwłaszcza nad prawą pachwiną.Ból jest dosyć ostry.Czy jest to objaw normalny przy gojeniu się po operacji czy może coś niedobrego się dzieje?Proszę o wskazówki co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 2 tygodnie po tej samej operacji i też mam 50 lat. Brzuch mam obolały jak po ćwiczeniach bardzo intensywnych i czasami też są jakieś ukłucia w podbrzuszu. Lekarz powiedział mi że to normalne i może taki stan utrzymywać się nawet kilka tygodni. Mnie natomiast martwią upławy brunatno-krwawe i nieprzyjemnie pachnące-lekarz mówił że to też normalne, ale chciałam zapytać czy u Pani też tak było? Może porozmawiamy.... mój adres meila to: bogusiapaw@interia.pl Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 50 lat i ten sam problem. Rozpoznanie: Mięśniak międzyblaszkowy, pęknięta torbiel krwotoczna jajnika lewego. 29.01.2009 laparotomia poprzeczna, wycięcie macicy z przydatkami, drenaż jamy otrzewnej* Bóle podbrzusza, pieczenie w pachwinach - staram się przeżyć jeden dzień bez tabletek przeciwbólowych. Moje pytania: co mi wolno robić? czy schylać się? czy mogę chodzić po schodach - 4 piętro? jak powinna wyglądać rekonwalescencja? Chciałabym uniknąć przepukliny. Proszę o wskazówki i dobre rady. Adres: hekora@o2.pl Serdecznie pozdrawiam Iza 09.02.2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam usuniętą macicę po porodzie 8 sierpnia 2008r. bo pani dr ręcznie wydobyła mi łożysko z macicą i pęcherzem moczowym. Zostawili mi niedoszyty pęcherz, porobiły mi się przetoki ( pęcherzowo - jelitowa i pęcherzowo - pochwowa ). Te przetoki to są następstwem usunięcia macicy, dużo kobiet narzeka na przetoki po usunięciu macicy. Minęło 1,5 roku a brzuch boli i kuje, piecze w środku. Babeczki trzymajcie się i myślcie pozytywnie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.Podobnie jak jedna z pań , po operacji ,usunięcia macicy i przydatków w roku 2008 : po wewnętrznej stronie uda dostaję tak silne ataki bólu , że tracę przytomność. Początkowo myślałam , że są to silne skórcze mięśni.Obecnie wiem , że jest to pozostałość po operacji. Do jakiego lekarza powinnam się zwrócić po pomoc? Ataki te dostaję w nocy , podczas nagłych ruchów.Stosuję kurację hormonalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po histerektomii radykalnej, usunieciu jajnikow, jajowodow i wezlow chlonnych, naswietlaniu radologicznemu i chemioterapii - czuje lekki bol, ciagniecie, ale nie sa to mocne bole. Polecam sport. Zwlaszcza cwiczenia rozciagajace miednice i biodra. Zlagaca uczucie ciagniecia i czeste przy *naszch* operacjach bole podobne do kulszowych. Ja trzy miesiace po zakonceniu leczenia wrocilam do sportu. Biegam, plywam, gimnastykuje sie. Owszem - komfort zycia obnizyl sie, ale tylko nieznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 15 lat po takiej operacji i co jakiś czas odczuwam silny ból po prawej stronie.lekarze mówili że to zrosty lub niedrożność jelitowa, która jest normalna po takiej operacji. A gdy zrobiłam usg w tym roku okazało się że mam coś w brzuchu coś jak torbiel .czeka mnie prawdopodobnie następna operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra mam pytanie czy po wycieciu macicy ,jak to jest z sikaniem ,czy zaklada sie jakis do zaworka podobne czy naturalne narzady ,ale ten bol jest naprawde silny a jak jeszcze czytam ze pare lat boli po operacij niewiem to kidy przestanie i czy w ogo le przestanie masakra kobiety wspolczuje naprawde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 1 rok po nadszyjkowej amputacji trzonu macicy wraz z przydatkami. Do tej pory mam problemy z załatwieniem się. Mam zaparcia i załatwienie się w łazience to problem , bo dosłownie muszę siłą wszystko wyciskać z siebie a to boli. Stosuję cały czas dietę lekkostrawną, piję ok. 2l. płynów na dobę, ćwiczę regularnie mięśnie brzucha . Lekarka powiedziała, że to zrosty pooperacyjne, które można usunąć tylko operacyjnie. Ale nikt nie da mi gwarancji, że po tej ingerencji będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 54 lata i jestem 4 miesiące po usunięciu macicy. Najsilniejsze bóle występowały u mnie w okresie 1,5 m-ca. Dostawałam wtedy czopki Distreptaza oraz maść Aescin - pomagały Obecnie miewam bóle ciagnące w okolicach szwa i lewej pachwinie. Szew jest bardzo delikatny i mało widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem przerażona ile kobiet ma takie problemy... Żyjemy w ukryciu przed światem w samotności znosząc te ,,niedogodności,, Ja mam 28 lat i 3tyg.temu przeszłam podobną operację. Z rany do 2tyg.leciała mi krew z osoczem... Teraz już się goję tylko jakoś tak mi żle w środku kiedy pomyślę o skali problemu i o tym,że jest to temat tabu.... Trzymajcie się babeczki kochane i walczcie o siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 45 lat. Jestem miesiąc po usunieciu macicy ,przydatkow i szyjki macicy ze wzgledu na wielkiego mięśniaka i obciążenia genetyczne kobiet w mojej rodzinie.Nie stwierdzono komórek rakowych (chwała Panu!)wlaśnie odebrałam wyniki.Lekarz mowi ,że wszystko fajnie się goi ale ja mam bóle krzyrza,pieczenie w pochwie,zawroty głowy,problemy z wypróżnianiem czyli bolsne zaparcia.Boję się wracac do pracy a pracuję w sklepie spożywczym,nie jest lekko.Jeśli możecie mi powiedzieć po jakim czasie byłyśćie w stanie wrócić do pracy żeby nie narobić sobie przysłowiowego *bigosu*Trzymajcie się mocno pozdrawiam.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 2 lata po operacji usunięcia narządów rodnych. i tez mam bule w pachwinie .dziewczyny uważajcie jak spicie nie spijcie zwinięte w kłębek.po operacji to wygodna pozycja, ale wtedy wszystko się zle zrasta,próbujcie prostować nogi POZDRAWIAM TETKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich/Jestem po opreacji wyciecie macicy z przydatkami i jestem przerazona tym co tu czytam . 10 dni temu miałam operacje i boli mnie bardzo dłó brzucha z tym ze nie mam krwawien i niewiem czy to normalne? Kazda pisze o obfitym krwawienieu - jak to powinno byc? - rana ładnie sie goi ale mam piekacy ból.Jak długo to jeszcze potrwa?? Pozdrawiam wszystkie panie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 51 lat 19 07 mialam operacje usuniecia macicy z przydatkami.Obecnie czuje sie dobrze.odczuwam delikatny dyskomfort przy chodzeniu malutki bol w pachwinie prawej.Rana zagoila sie super.Mam minimalne plamienia takie jasno brazowe to ponoc tak jest jak rozpuszczaja sie szwy wewnetrzne.Ogolne mowiac jest coraz lepiej.Przez 2 tyg nie moglam siedziec bo bolalo mnie podbrzusze ale teraz juz jest dobrze.pozdrawiam wszystkie panie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam amputację trzonu macicy 5.09.2011 czyli ponad 3 tygodnie temu. Przez pierwsze 2 tygodnie miałam spływała jeszcze trochę brudna krew, teraz tylko normalne upławy. Boli mnie jeszcze trochę brzuch w okolicy szwu /poprzeczny- tzw. kosmetyczny/ no i mam w tym miejscu twardszy brzuch, ale to podobno normalne. Nie mam i nie miałam kłopotów z oddawaniem moczu i załatwianiem się. Przez pierwsze 2 tygodnie byłam na lekkiej diecie, a potem wróciłam już do normalnego jedzenia. Chyba jestem szczęściarą :) Bo czuję się naprawdę dobrze i wszystkim tego życzę. Tak więc uwierzcie - to wcale nie jest straszne. Komplikacje są naprawdę bardzo rzadkie. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia i optymizmu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×