Bóle podbrzusza po operacji wycięcia macicy z przydatkami

użytkownik
pawel

No dobra mam pytanie czy po wycieciu macicy ,jak to jest z sikaniem ,czy zaklada sie jakis do zaworka podobne czy naturalne narzady ,ale ten bol jest naprawde silny a jak jeszcze czytam ze pare lat boli po operacij niewiem to kidy przestanie i czy w ogo le przestanie masakra kobiety wspolczuje naprawde

Reklama
użytkownik
aga

Jestem 1 rok po nadszyjkowej amputacji trzonu macicy wraz z przydatkami. Do tej pory mam problemy z załatwieniem się. Mam zaparcia i załatwienie się w łazience to problem , bo dosłownie muszę siłą wszystko wyciskać z siebie a to boli. Stosuję cały czas dietę lekkostrawną, piję ok. 2l. płynów na dobę, ćwiczę regularnie mięśnie brzucha . Lekarka powiedziała, że to zrosty pooperacyjne, które można usunąć tylko operacyjnie. Ale nikt nie da mi gwarancji, że po tej ingerencji będzie lepiej.

użytkownik
krystyna

Te zjestem juz 2lata po operacji macicy mam problemy z odawaniem moczu

użytkownik
Bożena

Mam 54 lata i jestem 4 miesiące po usunięciu macicy. Najsilniejsze bóle występowały u mnie w okresie 1,5 m-ca. Dostawałam wtedy czopki Distreptaza oraz maść Aescin - pomagały Obecnie miewam bóle ciagnące w okolicach szwa i lewej pachwinie. Szew jest bardzo delikatny i mało widoczny.

użytkownik
karolina

A ja jestem przerażona ile kobiet ma takie problemy... Żyjemy w ukryciu przed światem w samotności znosząc te ,,niedogodności,, Ja mam 28 lat i 3tyg.temu przeszłam podobną operację. Z rany do 2tyg.leciała mi krew z osoczem... Teraz już się goję tylko jakoś tak mi żle w środku kiedy pomyślę o skali problemu i o tym,że jest to temat tabu....
Trzymajcie się babeczki kochane i walczcie o siebie.

użytkownik
renia

Mam 45 lat. Jestem miesiąc po usunieciu macicy ,przydatkow i szyjki macicy ze wzgledu na wielkiego mięśniaka i obciążenia genetyczne kobiet w mojej rodzinie.Nie stwierdzono komórek rakowych (chwała Panu!)wlaśnie odebrałam wyniki.Lekarz mowi ,że wszystko fajnie się goi ale ja mam bóle krzyrza,pieczenie w pochwie,zawroty głowy,problemy z wypróżnianiem czyli bolsne zaparcia.Boję się wracac do pracy a pracuję w sklepie spożywczym,nie jest lekko.Jeśli możecie mi powiedzieć po jakim czasie byłyśćie w stanie wrócić do pracy żeby nie narobić sobie przysłowiowego *bigosu*Trzymajcie się mocno pozdrawiam.!

użytkownik
TETKA

Jestem 2 lata po operacji usunięcia narządów rodnych. i tez mam bule w pachwinie .dziewczyny uważajcie jak spicie nie spijcie zwinięte w kłębek.po operacji to wygodna pozycja, ale wtedy wszystko się zle zrasta,próbujcie prostować nogi POZDRAWIAM TETKA

użytkownik
lena

Witam wszystkich/Jestem po opreacji wyciecie macicy z przydatkami i jestem przerazona tym co tu czytam .
10 dni temu miałam operacje i boli mnie bardzo dłó brzucha z tym ze nie mam krwawien i niewiem czy to normalne? Kazda pisze o obfitym krwawienieu - jak to powinno byc? - rana ładnie sie goi ale mam piekacy ból.Jak długo to jeszcze potrwa?? Pozdrawiam wszystkie panie .

użytkownik
Mirka

Mam 51 lat 19 07 mialam operacje usuniecia macicy z przydatkami.Obecnie czuje sie dobrze.odczuwam delikatny dyskomfort przy chodzeniu malutki bol w pachwinie prawej.Rana zagoila sie super.Mam minimalne plamienia takie jasno brazowe to ponoc tak jest jak rozpuszczaja sie szwy wewnetrzne.Ogolne mowiac jest coraz lepiej.Przez 2 tyg nie moglam siedziec bo bolalo mnie podbrzusze ale teraz juz jest dobrze.pozdrawiam wszystkie panie.

użytkownik
DorotaJ

Ja miałam amputację trzonu macicy 5.09.2011 czyli ponad 3 tygodnie temu. Przez pierwsze 2 tygodnie miałam spływała jeszcze trochę brudna krew, teraz tylko normalne upławy. Boli mnie jeszcze trochę brzuch w okolicy szwu /poprzeczny- tzw. kosmetyczny/ no i mam w tym miejscu twardszy brzuch, ale to podobno normalne. Nie mam i nie miałam kłopotów z oddawaniem moczu i załatwianiem się. Przez pierwsze 2 tygodnie byłam na lekkiej diecie, a potem wróciłam już do normalnego jedzenia. Chyba jestem szczęściarą :) Bo czuję się naprawdę dobrze i wszystkim tego życzę.
Tak więc uwierzcie - to wcale nie jest straszne. Komplikacje są naprawdę bardzo rzadkie.
Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia i optymizmu!

użytkownik
Alka

Jestem juz 1,5 roku po usunieciu raka szyjki macicy,iwszystkich narzadow z wezlami chlonnymi wlacznie.Obecnie mam torbiel uciskajaca na pecherz moczowy i nieprzyjemnosci z tym zwiazane(nietrzymanie moczu) .Wedlog lekarzy musze uzbroic sie w cierpliwosc az sama zniknie co moze trwac nawet kilka lat.Nie jest wesolo nosic pieluchy dla doroslych,szukac toalety tam gdzie jej nie ma jak rowniez podrozowac.I co mam zrobic?Usunac torbieli chirurgicznie nie mozna.Impas ,stres,wscieklosc.Ratunku!!!!!

użytkownik
zenia

Jestem 6 lat po usunięciu macicy z przydatkami początki po operacji były bolesne niemogłam siedzieć bolal mnie brzuch i w środku bolały mnie miejsca po jajnikach .Z upływem czasu ból zanikał także po 3 miesiącach wróciłam do pracy .Miewałam uczucie zimna w dole brzucha ale to też minęło ,,Czuję się dobrze i każdej kobiecie tego życzę,,pozdrawiam

użytkownik
iwet

Ja też jestem po tej operacji, usunięto mi wszystko cztery lata temu. Czuję sie extra, nawet lepiej niż gdy to wszystko miałam w środku. Mam tylko blokadę jeśli chodzi o sprawy damsko- męskie. Wizyty u ginekologa są dla mnie koszmarem, ten rejon jest bardzo wrażliwy na ból, bardzo. No i ciągle jestem głodna mimo,że jestem najedzona.

użytkownik
Maria

Jestem 20 dni po usunięciu macicy,podniesieniu pęcherza i plastyki pochwy.Boli mnie podbrzusze i krwawię z cewki moczowej.To ze boli,ma prawo,jest niezagojone ale to krwawienie martwi mnie.Termin do lekarza dopiero w grudniu.Moze to od cewnika, miałam 4 dni.Nie mam problemu z oddawaniem moczu.pozdrawiam

użytkownik
Basia

Jestem miesiąc po usunięciu wszystkiego długo sączyło mi się z rany osocze jakoś teraz nikt nie dba o to by zakładać sączek żeby wszystko się oczyściło dalej plamię ,lekarz powiedział że to może robić się ziarnica nie wiem co to takiego ale na pewno nic przyjemnego.Mam dziwne nastroje czy to normalne