Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból przy sakralizacji i osteofitozie krawędzi trzonu kręgowego


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ok. roku ( mam 30 lat) męczą mnie silne bóle w okolicy lewego pośladka (tak jakby był tam jakiś ucisk). Ból jest na tyle silny, że nie mogę leżeć w ogóle na plecach ( sprawia mi to wielki ból, nie mogę się przekręcić na bok i nie mogę podnieś lewej nogi - dopiero przy pomocy rąk - zginam ją w kolanie i próbuję się przekręcić na bok - zajmuje mi to min. 10 min.) Ból nasilił się 9 miesięcy temu, zaraz po zajściu w ciążę (dlatego nie brałam żadnych leków, ani nie wykonano mi żadnych badań). W tej chwili (miesiąc po porodzie) - ból jeszcze bardziej nasilił się. Gdy pochylę się do przodu (przewijanie dziecka), czasami mam problem żeby ponieść lewą nogę* ból jest przy chodzeniu, leżeniu na boku, siedzeniu. Wykonałam badanie RTG kręgosłupa L-S a-p i boczne. Wynik: Śladowa skolioza lewo-wypukła kręgosłupa L Symetryczna sakralizacja kręgu L5. Drobny osteofit przednio-górnej krawędzi trzonu kręgu L4. Moje pytanie jest takie, o czym świadczą te wyniki, czy w nich jest powód mojego bólu? Jakie powinnam wykonać jeszcze badania i gdzie powinnam się udać? Jak powinno przebiegać leczenie? Dziękuję bardzo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja mam dokładnie to samo z tym , że jeszcze do tego doszły kiepskie wyniki badań świadczące o stanie zapalnym w organizmie wysokie OB i CRP + na dodatek dostałam tak jakby łuszczycy krostkowej na dłoniach i stopach która może być wynikiem stanu zapalnego w organizmie.Ja rodziłam w grudniu - niestety ból się nasila nie przekręcam się na boki w nocy - wstaje tak samo jak ty może nawet i dłużej mi to zajmuje płaczę z bólu tak nasilony jest ten ból.Przeszłam wszystkich lekarzy ortopeda,neurolog,nefrolog i teraz mam zlecone badanie rezonansem z kontrastem czekam z niecierpliowścią - niestety nie mogę zażywać żadnych leków gdyż karmię piersią*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×