Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po laparoskopowej cholecystektomii


Gość Kasia z Warszawa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia z Warszawa

Jestem dziś 6 dobę po laparoskopowym laparoskopowym usunięciu kamieni żółciowych i nadal odczuwam ból, w prawym boku (obok kręgosłupa na wysokości pęcherzyka). Czasami jest mniejszy, czasami jest większy, ale cały czas czuję go. Rany są czyste, nic się z nich nie sączy. Nie mam mdłości, ani biegunki. Przeciwbólowo mogę brać jedynie APAP ponieważ karmię piersią. Czy to normalne, że nadal odczuwam ból?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie usunięto Pani samych kamieni z pęcherzyka żółciowego lecz cały pęcherzyk. Zawsze się tak robi. Gdyby się go pozostawiło na 100% byłaby wznowa kamicy. Dlatego na pewno nie boli Panią pęcherzyk żółciowy. Obecnie jest Pani w 6 dobie po zabiegu. To dość wczesny okres. Jeszcze ma pani szwy. Pobolewania tej okolicy mogą niestety jeszcze występować, tam właśnie z wątroby wycięto pęcherzyk. Tym bardzie, że stosuje Pani bardzo słabe środki przeciwbólowe. Ból taki jeszcze może występować przez tydzień do dwóch, ale powoli powinien zanikać, zwłaszcza po usunięciu szwów. Musi Pani tez ściśle trzymać się diety do miesiąca po zabiegu. Jeśli bóle nie ustąpią warto wykonać kontrolne badanie USG jamy brzusznej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×