Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból penisa a naderwanie ciała jamistego


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mój penis jest trochę wygięty w lewą stronę. Któregoś dnia w trakcie samodzielnych prób delikatnego naprostowywania go poczułem kłujący ból - trwał tylko przez chwilę. Trochę się wystraszyłem i zaprzestałem takich prób. W pierwszej chwili pomyślałem sobie o tzw. *złamaniu prącia* ale nie przypominam sobie żadnego trzasku. Chyba nie było też opuchlizny, krwiaków itp.. Mimo to przy podstawie penisa przez ponad 3 tygodnie utrzymywał się ból (niezależnie od tego czy penis był w stanie erekcji czy nie). Od czasu do czasu robiłem sobie okłady z lodu bezpośrednio na penisa i smarowałem go żelami typu Rivel ablo Aescin. W kilku miejscach odczuwałem też ból przy dotyku (tak jakby ból żyłek) - ale opuchlizny żadnej raczej nie widziałem. Teraz (czwarty tydzień) ból jest już mniejszy a chwilami nie ma go wcale. Mimo to jednak niepokoi mnie ta cała sytuacja, bo jednak przy erekcji odczuwam pewien dyskomfort, który jest odczuwalny również po jej ustąpieniu. Odczuwam też trochę cewkę moczową (tak jakby pieczenie na szczycie żołędzia). A jakby tego było mało wydaje mi się że za każdym razem po ustąpieniu wzwodu na moim penisie jest dużo grubych żył, które utrzymują się od kilkunastu minut do pół godziny po ustąpieniu erekcji - potem są już mniejsze ale nadal widoczne. Wiem że dla pewności powinienem udać się do urologa, mam jednak pewne obawy związane z badaniem. Słyszałem że podstawowym badaniem jakie wykonuje urolog jest badanie usg, które musi być poprzedzone wstrzyknięciem do ciała jamistego jakiegoś leku, który powoduje sztuczną erekcję. Słyszałem że tego typu zastrzyki są niebezpieczne bo powodują urazy a sam wstrzykiwany lek może mieć efekty uboczne takie jak np. priapizm czyli wzwód, który potem nie chce ustąpić (z tego co wyczytałem priapizm grozi całkowitą impotencją a leczenie tej dolegliwości to prawdziwy horror), stąd moje obawy. Nie chciałbym ryzykować takich efektów ubocznych. Czy są jakieś inne sposoby na zbadanie penisa, które nie wiążą się z takim ryzykiem? A może niesłusznie boję się wizyty u urologa i związanego z tym badania usg? Bardzo proszę o poradę bo sam już nie wiem co robić. I wreszcie zakładając że mój ból był/jest związany z ewentualnym naderwaniem ciała jamistego (jego osłonki?) to konieczna jest interwencja chirurgiczna czy wystarczy leczenie zachowawcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Bardzo prawdopodobne, że dolegliwości bólowe są związane z urazem, który mógł powstać na skutek prób naprostowania prącia. Pieczenie w okolicy ujścia cewki moczowej może być spowodowane zakażeniem bakteryjnym. Absolutnie nie powinieneś bać się wizyty u urologa. Przed ewentualnym badaniem poinformuj lekarza o swoich obawach. O sposobie leczenia powinien zadecydować lekarz po wykonaniu badania. Trudno stwierdzić, czy w tym przypadku konieczna będzie operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×