Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie rozcięgna podeszwowego


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od tego że od 8 miesięcy noszę wkładki *na miarę* od osteopaty - mam dyskopatię l5s1, 3x w tygodniu uprawiam nordic walking, max. 5km, po się rozciągam, wczoraj kilka godzin po przebudzeniu zaczęła mnie boleć pięta oraz zewnętrzna część stopy, wieczorem ból uniemożliwiał stąpanie na prawej nodze, lekarz ortopeda-traumatolog, po rtg, gdzie nie stwierdził ostrogi, zdiagnozował prawie bezdotykowo zapalenia rozcięgna podeszwowego i zalecił tydzień o kulach + fastum żel. jednak znalazłem: *Po podaniu iniekcji czynników wzrostowych zakładamy i utrzymujemy unieruchomienie (stabilizator, but gipsowy) do 2-3 tygodnia. Zakaz obciążania i chodzenie o kulach przez minimum 3 doby. Ćwiczenia rozciągające rozpoczynamy nie wcześniej niż 72 godzin po infekcji.* czyli 3 doby odpoczynku i zacząć ćwiczenia rozciągające? jak mogło do tego dojść skoro noszę wkładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Rozpoznanie zapalenia rozcięgna podeszwowego stawia się nie na podstawie badań obrazowych czy laboratoryjnych lecz na podstawie charakterystycznych objawów klinicznych. Noszenie wkładek nie eliminuje całkowicie ryzyka nawrotu choroby. Po trzech dniach odpoczynku możesz rozpocząć ćwiczenia rozciągające. Jeśli żel przeciwzapalny nie złagodzi objawów to konieczna będzie kolejna wizyta u lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, czyli jeszcze dwa dni *nieużywania* stopy (L4, noga na podwyższeniu, po 3 godz na 15 min lód przykładam, maść Ketonal, stopą nie ruszam, chodzę o kulach) i dopiero wizyta u fizjoterapeuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem świeżo po zdiagnozowanym zapaleniu rozścięgna podeszwowego. Z bólem borykam się od grudnia 2012r a mamy sierpień:). Ale do rzeczy...Dzisiaj (piątek) miałam robiony zastrzyk sterydowy w rozściegno. Lekarz kategorycznie zabronił biegać przez 3 dni, a potem na razie tylko trucht (pon). W niedzielę jest półmaraton, bardzo chciałam pobiec.Lekarz odradził bo grozi zerwaniem, więc pytam co o tym sądzicie. Ja nie mówię o biegu na maxa, ale o przetruchtaniu. Czy rzeczywiście jest ryzyko, po zastrzyku? Ja z bólem biegam od grudnia i póki co do zerwania nie doszło. Co o tym sadzicie?, prosze o odpis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×