Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uczucie ciągnięcia i ból pleców po operacji usunięcia jądra miażdżystego kręgosłupa


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przewertowałem tematy ale nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi.. Mój problem przejawia się tak. Dokładnie rok temu przeszedłem operację usunięcia jądra miażdżystego na odcinku lędźwiowym L5-S1Metodą DIAM ( ucisk lewostronny , dość mocno uciśnięty new , bardzo długi czas , operacja w ostatniej chwili) . Dziś jest niby wszystko w porządku , chodzę normalnie ale w lewej nodze pojawia się *ciągnięcie* czasami lekki dyskomfort po lewej stronie biodra, gdy podnosze noge (szczególnie rano) wyprostowana w kolanie , w uniesioną stopą do góry , w połowie strasznie ciągnie lewa noga, w prawej natomiast , gdy ją podnoszę , pojawia się silny ściskający ból w miejscu cięcia na plecach ... co to jest chodziłem na rozciągania ale mało to dało.... podobno mam blizny ? jak to leczyć jakoś się da? Dodam , że mam 22 lata nie mam zamiaru za kilka lat wylądować na stole... a Podobno zrosty to poważne powikłanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Ból w miejscu nacięcia oraz uczucie ciągnięcia mogą być spowodowane nieprawidłowościami w obrębie blizny. Konieczna będzie konsultacja chirurgiczna. Być może będzie trzeba wykonać kolejny zabieg mający na celu poprawienie elastyczności w miejscu blizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×