Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podejrzenie niedoczynności tarczycy


Gość marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do Was pytanie bo nie wiem co o tym wszystkim myśleć... Mianowicie 2 lata temu trafiłam do endykronologa z podejrzeniem tarczycy . Na usg niegrozne guzki , lekarz zlecil tsh ,anty tpo i tg . Wszytskie badania w nomie tsh około 1,706 . Lekrz stwierdził że ta tarczyca nie wymaga leczenia tylko raz na rok kontrolne usg . A więc mineły 2 lata i udałam się na kontrole , niestety pierwszy lekarz miał odległy termin więc wybrałam innego . Lekarz ten po oglądnieciu wyników ( tsh wynik taki sam jak 2 lata temu ) i po zrobieniu wywiadu stwierdza niedoczynność tarczycy bo jemu i tak wydaje się że tsh w normie o takim wyniku jest zbyt niskie . I teraz moje pytanie któremu lekarzowi wierzyć ?? mam recepte na jakies hormony i nie wiem czy je wogóle wykupić ... z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

na jakie hormony masz recepte? bo z tego co piszesz to nie masz niedoczynnosci tarczycy tylko jak już to nadczynność. Niski wynik tsh i guzki wskazuja bardziej na nadczynnosc, przy niedoczynnosci ma sie wysokie tsh i raczej nie ma guzków. Na Twoim miejscu skonsultowalabym sie z innym endokrynologiem, który jeszcze raz oceni wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wyniki to Tsh 1,9 norma 0,27-4,2 Ft4 1,33 norma 0,93-1,7 ng/dl Anty-tpo 10,49 norma -34 IL/ml Dodam ze mam problem z miesiaczkami czesto ich wogole nie ma, wypadaja mi wlosy, bardzo czesto jest mi zimno, nie moge zajsc w ciaze i mam powiekszona tarczyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Wyniki badań laboratoryjnych nie odbiegają od normy. Trzeba szukać innych przyczyn obecnych dolegliwości. Może powodem są zaburzenia hormonalne w zakresie hormonów płciowych. Trzeba w tej sprawie jeszcze skonsultować się najlepiej z ginekologiem-endokrynologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×