Brzydki zapach z ust u dziecka

u?ytkownik
MARIOLA

Witam ,panie doktorze mam duży problem. Moja córka ma 7 lat.Odkąd pamiętam tak od trzech ,czterech lat ma nie przyjemny zapach z ust.To nie jest tak że jet to tylko rano a póżniej mija.Jest tak cały czas.
Dziecko chodzi do zerówki i już skarży mi się że dzieci w szkole mówią jej aby zaczęła brać tik taki i śmieją się.Jest jej przykro a mi jeszcze bardziej.Nie wiem co mam robić.Córka rzadko jada owoce,mało słodyczy a ma próchnicę.Nawet jeśli umyje zęby to po chwili powraca ten odór.Byłam u laryngologa i tak naprawdę niczego się nie dowiedziałam,lekarz powiedział mi że ma troche lekko powiększony migdał ale jeszcze nie jest tak żle .Powiedział mi że gdyby się coś działo to będziemy usuwać.Kasia wcześniej nie chrapała ,teraz trochę ale przestała.Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić.Teraz po wakacjach idzie do pierwszej klasy i boje sie bo wiadomo dziecko siedzi obok dziecka i czuje wszystko.A może ona ma coś po mnie ,bo ja tez mam z tym problem,mam zapalenie żoładka i zawsze miałam przykry zapach z ust.Nie mam bakterii helictobacter.Może ja czyms zaraziłam?Czy ma to zwiazek z tym migdałem ? czy ją zarazić mogłam jakąś grzybicą czy czymś innym a może to na tle nerwowym czy też dziedziczne przekazanie choróbska okropnego i gdzie ja mam się z tym udac i co robić? PROSZE O POMOC

Reklama
u?ytkownik
mat

Lekarz rodzinny powinien zaproponować wykonanie gastroskopii, zmian będzie się szukać już od przełyku. Oprócz tego można wykonać zdjęcie RTG kl. piersiowej, aby zobaczyć, czy nie ma patologii w obrębie płuc.

u?ytkownik
Anka ot tak

Zgadzam się z matem - trzeba zrobic gastroskopie zobaczyc czy nie ma nadzerki, refluksu, wrzodów - wszystko trzeba sprawdzic, dobrze tez zrobic wymaz z gardla czy nie ma grzybicy gardla, jezyka itp. i zbadaj zabki czy ktorys sie nie psuje i nie powoduje takiego zapachu

u?ytkownik
Edyta

Mam ten sam problem z synem, ma 8lat ciagnie sie to juz okolo 3lat, chodze po lekarzach,jest po wycieciu migdalka,2razy mial robione usg na refluks,RTG zatok,zaznacze ze przy tym boli go glowa,wiec wybieramy sie jeszcze raz na rtg zatok,tomokomputer,,okulista. Gastrolog Byl jakies 3m-ce temu i bylam w szoku po wypowiedzi lekarza,powiedzial zeby przebadac dziecko nie stac mnie,ani szpital i kazal kupic listerine i plukac jame ustna, syn ma zdrowe bez pruchnicy ubytki wyleczone,Robilam mu tez test na helikobacter byl ujemny. Tak naprawde to sama ustalam co zbadac,zaden lekarz nic mi nie doradzil i nikt nie powiedzal jaki moze byc objaw,wiec badam dziecko i do lekarza rodzinnego chodze ciagle po skierowania.Ciagle nie mam jasnego obrazu jakie sa przyczyny.

u?ytkownik
Mariola

Ja muszę z tym coś zrobić,bo mi jest jej szkoda .W przedszkolu już dzieci wyczuwają od niej ,ale przeciez to nie jest jej wina.Własnie idziemy 16 maja do laryngologa i będziemy robic wymaz z gardła.Wolałabym chyba to grzybicę bo nie wiem czy gastroskopię zniesie.Boi sie zastrzyków a co dopiero to.Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi. Nam doktor kazał płukać jamę ustną Eludrli.Kupię jej dziś Aptizer.

u?ytkownik
Beata

Mariolu, mam ten sam problem. Mojemu 4-letniemu dziecku od jakiegoś czasu brzydko pachnie z buzi. Jest tak cały czas, nawet po umyciu zębów.
Ponieważ ja także mam nieprzyjemny oddech (od wielu lat) z uwagi na chore przyzębie zaczęłam podejrzewać, że przeszło to ze mnie na dziecko. Bardzo się martwię. Byliśmy już u stomatologa* okazało się że z ząbkami i dziąsłami jest wszystko ok. Innych badań jeszcze nie robiliśmy. Napisz, proszę czy coś wyszło Wam z wymazu z gardła. Dziękuję.

u?ytkownik
mariola

Witam Cię Beatko.Właśnie wróciłam ze szpitala,gzie robilismy wymaz z gardła bo u nas w przychodni tego nie robią a niewiem czemu.Jutro znów zapisujemy sie do laryngologa bo mam wyniki badań, wyszło mi jakieś s,tam napisane streptococcus pyogenes zerknęłam w internet i okazuje sie że jest tu jakas bakteria pacorkowiec.które trzeba leczyc antybiotykiem.Może żle powiem ale z jednej strony wolałabym żeby było to właśnie bo jak pomyslę że już jej z tego nie wyleczę i będzie miała problemy z rówieśnikami a potem nawet z płcia przeciwną to aż mi się chce płakać.Postaramy się to świństwo zniszczyć,i ty też pisz Beatko jakie kroki podejmujesz w tym leczeniu.Może razem będzie lepiej.Może zabardzo poszłam w dalsze życie dziecka ale niestety to jest bardzo ważne.

u?ytkownik
mariola

Przepraszam za błędy ale śpieszyłam się

u?ytkownik
Beata

Dziękuję za info. Zdrowie dziecka i jego szczęście jest bardzo ważne dla rodzica. Ja też chcę znaleźć przyczynę tego przykrego oddechu. Chcę by moje dziecko normalnie funkcjonowało wśród rówieśników i nie było wyśmiewane. Oczywiście napiszę o przeprowadzonych badaniach i ich wynikach. Pozdrawiam.

u?ytkownik
Beata

Witam Cię Mariolu. Mamy skierowanie do laryngologa i udajemy się do niego w przyszłym tygodniu. Napisz, proszę co powiedział Twój laryngolog na wynik z wymazu z gardła, na temat bakterii streptococcus ... * czy ona może mieć związek z nieprzyjemnym oddechem, jakie ew. zalecił leczenie itd.
Jeśli to nie problem, proszę podaj mi swój e-mail - chyba wygodniej będzie nam kontynuować dalszą korespondencję mailowo. Dziękuję i pozdrawiam.

u?ytkownik
Beata

Cześć Mariolu. Byliśmy u laryngologa , jednak on niczego podejrzanego nie dopatrzył się w gardle. Stwierdził, że migdały są jeszcze małe. Wymazu z gardła nie pobrał. Czyli nadal jesteśmy w punkcie zerowym. Nie bardzo wiem co teraz robić. Moje dziecko jest za małe na ew. badanie żołądka. Wiesz, przeczytałam kiedyś, że dziecko ma florę bakteryjną po mamie. I to jakby się potwierdza. Ja i mój syn, Ty i Twoja córka - mamy ten sam problem.
Mariolu, zapytam jeszcze: a czy Ty mając problem z żołądkiem (tak napisałaś w pierwszej wiadomości) leczysz się jakoś, leczyłaś ? Były tego efekty?
Proszę, napisz jak wygląda obecnie sytuacja u Was. Czy zrobiłaś w międzyczasie inne badanie swojej córce? Pozdrawiam

u?ytkownik
Beata

Edyto, napisałaś, że masz z synkiem ten sam problem co ja i Mariola. Zrobiłaś już wiele badań i nic nie wyszło* nie udało się znaleźć przyczyny brzydkiego zapachu z ust. Mam pytanie: czy ten przykry objaw dotyczy wyłącznie Twojego dziecka? Czy Ty też masz z tym problem?
Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

u?ytkownik
Beata

Mariolu, co u Was? Proszę, odezwij się. Czekam na Twoją wiadomość.

u?ytkownik
Beata

Mariolu, codziennie odwiedzam tę stronę z nadzieją, że pojawi się Twój wpis.
Od ponad dwóch miesięcy milczysz. Być może masz jakiś konkretny powód. Bardzo chciałabym abyś w końcu napisala choć kilka słów ....
U mnie nic się nie zmieniło więc nie mogę nic napisać. Może Tobie udało się coś ustalić? Liczę że wkrótce się odezwiesz. Pozdrawiam serdecznie

u?ytkownik
Rafi

Ja tez mam problem z corka ktora ma 5 lat od roku jest tragedia z zapachem z jej ust.Boje sie ze to sa bakterie.Problem mam ze mieszkam w Anglii a tu zleczeniem to istna masakra.