Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Symbol medyczny M81 przy dyskopatii


Gość ewa 27lat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewa 27lat

Witam mam 27 lat jestem kobietą i od roku jestem diagnozowana w sparawie mojej choroby jaka jest dyskopatia mam dwie przepukliny centralno-lewoboczne na odcinku L4-5 oraz S1 uciskajace nieco lewy zachylek korzenia nerwowego.Objawia sie to tym ,ze dretwieje mi prawa noga nie moge siedziec gdy np.chce w tej pozycji obnizyc glowe w doł (nie siedzac doslownie prosto na krzesle tylko w pol oparta)to nie moge tego ruchu wykonac bo mi nieprzyjemny prad przechodzi przez lewa nogę to samo jest rano gdy wstanę na stojaco nie wykonam ruchy skinania glowy w dol *Bylam u ortopedy 2 neurologow ktorzy skierowali mnie do neurochirurga najpierw poszlam prywatnie lekarz zlecil rehabilitacje i leki mydocam-forte i sirdalud.oraz badanie EMG -nogi prawej Na ktore czekam bo dopiero 20 czerwca bedzie wykonane nie dawno bylam u tego samego lekarza na NFZ i po leczeniu zachowawczym lekarz zmienil mi lek sirdalud na profenid 200mg poniewaz tamten nie pomagał ogladnal jeszcze raz MR i mi powiedzial ze mam puste dyski i ze operacja jest ostatecznoscia jeszcze raz dal mi skier.na zabiegi rehabilitac.cwiczenia knz prady intr.... oraz masaz odcinka L5 gdy to nie pomoze to zabieg w miejsce pustych dyskow implanty ale to (ostatecznosc )Mam rowniez pekniety i uszczerbiony jeden kreg poniewaz mialam wypadek Zastanawiam sie dlaczego mam wpisany symbol M81? osteorporoza bez patologicznego zlamania,ale w tym wieku????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×