Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany zwyrodnieniowo wytwórcze z wypuklinami krążków międzkręgowych


Gość Malgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malgorzata

Mam silne bole glowy towarzysza mi zawroty i omdlenia.Robilam tk glowy w porzadku.Boli mnie tez kark dretwienie rak i bol rwiacy barku.Zrobilam MRI oto moj wynik Lordoza szyjna zachowana.Trzony kregowe prawidlowej wysokosci z cechami zwyrodnienia tluszczowego szpiku.W przedniej czesci trzonu C4 hiperinetesywna strefa sr 5 mm o wejrzeniu lagodnego naczyniaka.Osteofilty przednich i drobne zaostrzenia tylnych krawedzi trzonow C4-C7.Oraz wielopoziomowo w stawach Luschki- o najwiekszym nasileniu na poziomach C5/C6 i C6/C7.Wielopoziomowe niewielkie odczyny zwyrodnieniowe we stawach miedzykregowych C3/C4-C6/C7.Pogrubienie więzadła podłużnego tylnego C5-C7. występuje wielopoziomowa dyskopatia w postaci dehydracji oraz proporcjonalna do zmian kostnych szerokołukowych owypukleń krazków międzykręgowych C5/C6 i C6/C7 na ok 2mm (dokanalowo i dootworowo).Zmiany zwyrodnieniowo-wytworcze wraz wypuklinami krazkow miedzkregowych na poziomach C5/C6 i C6/C7 nieznacznie przewazaja zachylki boczne i otwory miedzykregowe bez uchwytnej kolizji z korzeniami nerow rdzeniowych i nerwami rdzeniowymi w ich obrebie.Wzgledna nabyta stenoza kanalu kregowego C5/C6 i C6/C7 ze zmniejszeniem wymiaru strzakowego do 10 mm.Sygnal rdzenia kregowego w odcinku szyjnym nie wykazuje zmian.Obramowanie kostne kanalu kregowego w granicach normy.Czy moze mi pan powiedziec co oznacza moj wymik badania?Czy moje narastajace dolegliwosci sa zwiazane z kregoslupem szyjnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×