Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sport po operacji przepukliny kresy białej


Gość Henryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miesiąc temu mialem operacje na 2 przepukliny kresy białej były one małej wielkości około 0,5 - 1 cm jedna nad drugą. Po jakim czasie mogę zacząć ćwiczyć w domu i na siłowni i czy przepuklina mi się nie nawróci o ile może się tak stać. Szwy na mięśniach jeszcze mi się nie rozpuściły ponieważ mam jeszcze troche twarde mięśnie na miejscu operacji. Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja po operacji przepukliny okołopepkowej wrociłem na siłownie po 2 miesiacu po operacji miałem brzuch dziwny i wszystko mnie bolało ale była to najlepsza decyzja. 1 wizyta to 7 minut szybkiego spaceru na biezni. nie nakladałem obciazen przez pierwsze 3 tygodnie chodziło o ruch i wyczuwanie swojego organizmu, kazdy ruch kontrolowałem. teraz juz jestem 4,5 miesiaca po operacji cwicze 6 razy w tygodniu 3 razy cw areobowe i 3 lekko siłowe (w miare mozliwosci organizmu). Polecam wszystkim brzuch wrocił do normy ja sie bardzo dobrze czuje jedyne co unikam cw skierowanych na brzuch, szukam juz dłuższy czas jakis informacji na ten temat ale nikt mi nie chce ich udzielic. pytałem lekarza ale uzyskałem wymijajaca odpowiedz pytałem fizjoterapełty na siłowni no ale chyba na wykładach z antomi brzucha nie uważał wiec jego rady nie nalezaly do najlepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×