Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w miejsce po usuniętym 3 lata temu wyrostku robaczkowym


Gość Magdalena z Wrocławi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena z Wrocławia

Witam. Trzy lata temu miałam usunięty wyrostek robaczkowy. Niestety do dziś bardzo boli mnie w tym miejscu. Nie jestem w stanie wtedy stać i nawet siedzieć. Ból nie pojawia się codziennie, a co jakiś czas. Minie to czy powinnam zgłosić się do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że te pobolewania w okolicach blizny po appendektomii mogą być efektem zrostów jakie wytworzyły się w jamie brzusznej. Możliwe także, że w miejscu blizny doszło do zaciągnięcia jakiegoś nerwu co wywołuje okresowo nerwoból. Praktycznie nie da się z tym nic zrobić. Nie jest to przyczyną złego zszycia rany pooperacyjnej. To taka niekorzystna forma gojenia się rany, na którą nikt nie ma wpływu. Jednak na pewno trzeba z tym problemem udać się do lekarza, aby nie przeoczyć np. tworzącej się przepukliny w bliźnie pooperacyjnej. Może trzeba będzie także kontrolnie wykonać USG jamy brzusznej ze zwróceniem szczególnej uwagi na okolicę blizny pooperacyjnej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie bóle od 7 lat obecnie przechodzę grzybicę układu pokarmowego nie da się juz wytrzymać co robić moja lekarka nawet nie posłała mnie na zadne badania tylko stwierdziła drożdzycę i juz po osadzie na języku przepisała antybiotyk a ja z bólu nie umię wytrzymać.Wyrostek oczywiscie miałam usunięty 7 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×