Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mięśniaki na macicy i torbiele na nerce a usunięcie macicy


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam na imie Agata. Mam 56 lat. Na mojej macicy jest duży mięśniak (około 10cm), zdania lekarzy na usuniecie macicy są podzielone, gdyż na nerce mam torbiel- takze sporą i podczas zabiegu moglyby pojawić się kompikacje, gdyz przypadkiem lekarz moglby zrobic cos nie tak iw szystko bylo by na nic. Oczywiscie rozumiem, ze jak kazda operacja - jest ryzyko. Co sądzicie, usuwać macicę czy nie? Dodam, ze ginekolog uwaza, ze jesli maci sie nie usunie, wtedy miesniaki mogą zamienic sie w miesaki. ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Antonina

Ja usunelam macice z powodu miesniakow w 2008 roku.Mimo komplikacji-ciezkie zakazenie pooperacyjne, dosc szybko doszlam do siebie.Jestem bardzo szczesliwa, ze poddalam sie tej operacji. Uratowala mi zycie i moje malzenstwo(przed operacja nie moglam wspolzyc z mezem, bo plamilam po kazdym stosunku). Po operacji seks jest super(jak nigdy przedtem-nie boimy sie ciazy!) i ja czuje sie swietnie. ale mam zostawione jajniki. To wazne aby zostaly, bo inaczej grozi Ci to,ze sie zaraz zestarzejesz. Mowia, ze mozna podac hormony zastepcze, ale nie kazda kobieta moze je brac, wiec dowiedz sie dobrze, czy w przypadku operacji moga zostawic Ci jajniki(nie zawsze moga), ale walcz o te jajniki, bo nie macica, ale one to Twoja kobiecosc. W Lublinie w klinice (moze tez gdzies indziej-sprawdz w internecie) dokonuje sie zabiegu emblazji -to sie tak nazywa.*Usmiercaja* miesnika drobnym zabiegiem odcinajac doplyw krwi do niego.Gdy sie o to dowiadywalam to ten zabieg byl tylko pelnoplatny i nie bylo mnie absolutnie stac.Musialam usunac macice, bo moj miesniak szybko rosl a krwotoki zagrazaly mojemu zyciu(bylam slaba i mialam ciezka anemie).Na Twoim miejscu koniecznie pojechalabym do innego szpitala na konsultacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×