Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Promieniujący ból nogi przy lordozie lędźwiowej


Gość Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Badaniem objęto odcinek Th12/S4 Spłycenie fizjologiczne lordozy lędżwiowej. Trzony kręgowe o prawidłowej wysokości oraz morfologii sygnału z nierównościami blaszek granicznych. Torbielka zwyrodnieniowa przy dolnej blaszce granicznej trzonu kręgowego L3. Osteofity na krawędziach trzonów kręgowych. Tarcze międzykręgowe o prawidłowej wysokości, na poziomie L3/L4 o obniżonej intesywności sygnału w obrazach T2-zależnych. Na poziomie L3/L4 szerokopodstawna protuzja tarczy międzykręgowej z dyskretną redukcją przestrzeni buforowej oraz obustronnym ograniczeniem otworów międzykręgowych. Na poziomie L3/L4 szerokopodstawna protuzja tarczy międzykręgowej z redukcją przestrzeni buforowej oraz obustronnym ograniczeniem otworów międzykręgowych, w większym stopniu prawego. Na poziomie L5/S1 centralna prostuzja tarczy międzykręgowej z zaznaczonym obustronnym ograniczeniem otworów międzykręgowych. Morfologia sygnału rdzenia kręgowego prawidłowa. Dodam ze jakies 7 lat temu skoczyłem z przyczepki z ciężarem na proste nogi i mną szarpneło. Wylądowałem w szpitalu stwerdzone spłaszczenie poduszeczek międzykręgowych, naderwanie mięśni przykręgosłupowych przesunięcie dysku itp. Długi czas rehabilitacji jednak ból do końca nie znikł ciągle mi towarzyszy. Od ok 8mcy ból się nasilił. Ból prominiuje do prawej nogi czasami nie mogę siąść bo mnie strasznie boli kręgosłup. Nie mowi już nic o schylaniu się mam ograniczone ruchy. Często drży mi prawa ręka. Powyżej opisałem wynik resonasnu. Proszę o streszczenie tych wyników czego mogę się spodziewać dlaczego ten boł jest tak silny co mam z tym robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×