Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle kręgosłupa przy wypuklinie krążka międzykręgowego i lordozie lędźwiowej


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Od kilku lat cierpię na silne bóle kręgosłupa i nawracające rwy kulszowe. Ostatnio robiłam RM kręgosłupa oto wynik: Zachowana lordoza lędzwiowa. Cechy dehydratacji i znacznego obniżenia wysokości krążka międzykręgowego L4-L5. Wypuklina tylna krążka międzykręgowego L4-L5 centralno-prawoboczna, powodująca ucisk na worek oponowy. Możliwe drażnienie korzenia nerwu L5 po stronie prawej. Nieznaczna wypuklina tylna centralna krążka międzykręgowego L5-S1 nie powodująca ucisku na worek oponowy i korzenie nerwów rdzeniowych. Pozostałe krążki międzykręgowe bez uchwytnych wypuklin. Trzony kręgowe bez złamańkompresyjnych i patologicznych zmian ogniskowych. Nieliczne guzki Schmorla w trzonach kręgów piersiowych i lędzwiowych. Zmiany odczynowe w trzonach kręgów sąsiadujących z krążkiem międzykręgowym L4-L5 typu Modic I i II. Cechy spondylosis deformans z osteofitami na krawędziach trzonów kręgów zwłaszcza na poziomie L4-L5. Stożek końcowy rdzenia bez zmian ogniskowych . Co to dla mnie oznacza? Dodam że na ból kręgosłupa cierpię od 2004 roku co jakiś czas, ale od września 2011 roku już trzy razy miałam silny ból kręgosłupa i obydwu nóg , brałam zastrzyki i leki . Troszke ustąpiło ale nadal doczuwam bóle, często siegam po tabletki przeciwbólowe, bo inaczej nie mam szans na jakikolwiek ruch. Mam 41 lat. Dziękuje za szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×