Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kręgosłupa po urazie podczas gimnastyki sportowej


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 18 września 2009 roku miałam wypadek na treningu gimnastyki sportowej. Robiąc salto wylądowałam bez amortyzacji na proste nogi z wyprostowanym kręgosłupem. Od razu poczułam ogromny ból w odcinku lędźwiowo krzyżowym, który pozostał do dziś. Wszelkie badania jakie mi wykonano, mianowicie: prześwietlenie rtg, rezonans magnetyczny, scyntygrafia kośćca, badania krwi. S w normie, mam tylko dość mocną lordozę. Wg tych badań nic więcej mi nie dolega, jednak ból jest ogromny. Przeszłam już wielokrotnie rehabilitację, leczono mnie farmakologicznie, a obecnie jestem pod opieką reumatologa który co tydzień robi mi zastrzyk w okolicę pleców (Lignocaina 1%), chodzę także w pasie ortopedycznym. Plecy bolą mnie cały czas (gdy siedzę, stoję, leżę, pochylam się-mam z tym sporą trudność) najbardziej boli gdy wstaje rano z łóżka, oraz gdy jestem zbyt aktywna fizycznie. Lekarza mówili różne rzeczy: przewlekły ból kręgosłupa, przeciążeniowy ból kręgosłupa, zwichnięcie kości ogonowej, neurochirurg stwierdził też, że ja udaję... Chciałabym w końcu dowiedzieć się co się dzieje, mam 20 lat, boje się, że w przyszłości pojawią się większe problemy np gdy będę chciała zajść w ciążę. Czy ktoś może ma jakiś pomysł? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×