Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie i skręcanie kręgosłupa przy przepuklinie krążka międzykręgowego


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś jest środa. 2 tygodnie temu w poniedziałek grałem w piłkę halową. Po półtora godzinnym wysiłku bez szczególnych sytuacji typu upadek etc. zakończyliśmy grę. W tym momencie zacząłem czuć delikatne kłucie w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Po 4 dniach nastąpił przełom. Pod koniec dnia ból się nasilił i ciało zaczęło odchylać się w lewo. Rano w sobotę pojechałem do kręgarza, który po półgodzinnym masażu *poustawiał* kręgosłup. Bóle minęły jak i również odzyskałem pion ciała. Nie skręcało mnie. Tego dnia miałem trochę pracy i pod koniec dnia, który upłynął bezbólowo znowu zacząłem się delikatnie skręcać na bok przy bardzo delikatnym bólu. W pierwsze święto, z uwagi na to, że jestem morsem (kąpię się w lodowatej wodzie), wziąłem minutową kąpiel myśląc że krioterapia zmniejszy stan zapalny. Po kąpieli mój stan się nie zmienił. Na drugi dzień wziąłem 3 minutową kąpiel i bezpośrednio po wyjściu z wody i przebiegnięciu się zaczęło mnie paraliżować. Tzn. mięśnie w kręgosłupie zaczęły sztywnieć. Czucie w kończynach miałem. Na drugi dzień pojechałem do neurologa i tam po wstępnych badaniach stwierdzono przepuklinę krążka międzykręgowego. Schodząc z wysokiego łóżka źle się ustawiłem i nastąpił ostry ból w odcinku lędźwiowym. Do końca dnia czułem rozlewający się ból, tak jakby się jakiś ciepły płyn rozlał w środku. Do końca dnia coraz gorzej się poruszałem po mieszkaniu na trasie pokój - toaleta. Najmniej bolesną pozycją było *na czworaka*. Na drugi dzień od wizyty u neurologa poddałem się badaniu na rezonansie magnetycznym. Zdjęcia można obejrzeć tutaj: http://pokazywarka.pl/o0i4pl/ drugi dzień już leżę, do rezonansu podjechałem samochodem jako pasażer na leżąco, udało mi się dojść człapiąc do budynku. Obecnie jeżeli idę to na ugiętych nogach i mocno skręcony w lewą stronę. Inaczej powoduje ostry ból. Jaka diagnoza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×