Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Narośl przy ścięgnie Achillesa


Gość Agata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, borykam się z pewnym problemem od lat ok 3 i dopiero teraz postanowiłam się tym zająć. sprawa zaczęła się od zbyt ciasnego obuwia. Jeden but bardzo mocno ściskał okolicę ścięgna, powstałą duża rana. Buty wyrzuciłam rana się zagoiła, niby ok, ale po pewnym czasie zauważyłam guz w tym miejscu, który systematycznie się powiększał, poza wyglądem w niczym mi nie przeszkadza, tj nie boli. Udałam się do ortopedy z rentgenem-opis w porządku, lekarz wbił igłę z zamiarem wyciągnięcia płynu- okazało się że leciała tylko krew.Dostałam skierowanie na usg, tam opis: Na wysokości przyczepu do guza piętowego po stronie bocznej widoczna zmiana przylegająca do części tylno bocznej ścięgna, różnoechogeniczna z drobnymi przestrzeniami płynowymi, bez cech zwiększonego przepływu naczyniowego-zmiana połączona ze ścięgnem achillesa ze słabo zaznaczoną torebką- najprawdopodobniej przewlekłe zmiany odczynowo wytwórcze w pochewce ścięgna achillesa. I tu pytanie o te zmiany, czym one są, czy są groźne i jak to zdiagnozowac... Proszę o pomoc. Próbuję dostać się do innego lekarza, dotychczasowy nie budzi mojego zaufania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, mam to dokładnie to samo od ciasnego obuwia i też nie wiem do kogo się zwrócić:(( Generalnie moje stopy wyglądają poprostu okropnie bo z tyłu zniekształcone są naroślami:( Daj tu znać jeśli uda Ci się coś z tym zrobić.. Mi wydaje się, że tylko operacja plastyczna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×