Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drętwienie nogi i ból kręgosłupa przy obniżeniu wysokości i sygnału krążków


Gość studentka opieki med

Rekomendowane odpowiedzi

Gość studentka opieki medycznej

WYNIKI BADAN REZONANSU:Kregoslup odcinek L-S Badanie wykonano w sekwencji SE TSE w czasach T1-T2-zaleznych SPAIR, DRIVE w plaszczyznie strzalkowej i poprzecznej Obnizenie wysokosci i sygnału krazkow mk na poziomach L4-S1 Na poziomie L4-L5 centralno -lewoboczna przepuklina krazka mk zweza zachyłki kanalu kregowego glownie lewy zachyłek Na poziomie L5-S1 centralno-lewoboczna przepuklina krazka mk zweza zachylki kanału kregowego modelując korzeń nerwowy Stozek rdzenia bez zmian ogniskowych Noga nadal dalej mi dretwieje i boli kregoslup CZy grozi mi operacja? czy wystarczy rehabilitacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rehabilitacja odpowiednio długa powinna przynieść ulgę, należy pamiętać, że po uśmierzeniu bólu należy ciągle kontynuować ćwiczenia. O konieczności operacji zadecyduje Pani z lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość studentka opieki medycznej

moj kolega jest rehabilitantem zalecił mi cwiczenia na wzmocnienie miesni grzbietowych ,pod jego okiem niestety nie bylam w stanie tych cwiczen wykonac nog nie moge uniesc w ogole do gory sprawia mi to bol w okolicy ledzwiowej no i nogi mi sie trzesly podczas wykonywania tych cwiczen to sobie odpuscilismy .Kolega twierdzi ze powinnam duzo odpoczywac na leząco tak ok 2 godzin zeby kregoslup odpoczywal tylko problem tkwi w tym ze noga i lewa i prawa a zwlaszcza prawa mi dretwieje az do samych palcow najbardziej lydka czuje takie palace mrowienie i tak jest co dziennie .Rowniez zauwazylam ze rano jestem zdretwiala cala i na wieczor od odcinka szyjnego az do ledzwiowego bardzo nie przyjemne uczucie oslabienia miesni rozbicia . Moj neurolog u ktorego bylam wczoraj prywatnie skierowal mnie do neurochirurga z wynikiem MR niestety po badaniu neurologicznym powiedzial ze jego zdaniem to zespoł bolwy kregoslupa dal skierowanie na emg nog .Nie odpowiedzial mi na pytanie dlaczego po zamknieciu oczu ze zlaczonymi nogami polecialam do tylu a potem przy drugiej probie na lewy bok?Nie wiem co mam o tym myslec.dostałam mydocam forte i diclo duo z lekarstw .Mam rowniez problem z barkiem nie mogę uniesc reki do gory bo czuje uciskanie nerwu w tej okolicy ktory powoduje ze w pozycji uniesionej konczyny jestem zmuszona wykrecic reka w taki sposb aby uniknac tego bolu ciagle bez kontrolowania tez zaciskam dlonie w piesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można udzielić odpowiedzi na to pytanie bez badań dodatkowych, po badaniu EMG będzie można ukierunkować się w stronę konkretnego problemu, na razie jest Pani leczona dwukierunkowo, proszę pozostać pod opieką ww neurolga, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×