Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból nogi przy zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa


Gość viktoria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie doktorze bardzo prosze o porade , moja mama 75 lat ma zylaki na prawej nodze w okolicy kostki ma to juz kilka lat , tydzien temu dostała strasznego bolu całej nogi , i nie stanała na ta noge, zawiazłem ja do szpitala dostała srodki przeciwbolowe ,kroplowke , i zrobiono rtg kregosłupa rozpoznanie- Zmiany zwyrodnieniowe kregosłupa ledzwiowego-Dyskopatia L4-L5,L5-S1.Zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego prawego G54.4. przepisano zastrzyki 10 sztuk Olfen 75mg i Milgamma N 5sztuk , Mydocalm tabl 50mg,Phlebodia 600 mg, lecz po wybraniu zastrzykow i lekow nie ma rzadnej poprawy, i noga dalej boli najbardziej od kolana w doł jakby było poparzona i martwa, lekarz przyjmujacy w szpitalu stwierdził ze to jest od kregosłupa, tylko ze kilka lat temu wynik przeswietlenia tez był taki sam a noga nie bolała , czy te dolegliwosci moga byc spowodowane takim stanem kregosłupa czy jest to zwiazane bardziej z zylakami, bardzo prosze o porade co mozna zrobic ewentualnie do jakiego lekarza sie udac, z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama ma takie same objawy,straszny ból nogi od kolana w dół,żylaki też ma ale po badaniu żylaków metodą dopplera lekarz stwierdził że to nie od żylaków boli noga tylko od stawu .....gdyż przepływ krwi w żyłach jest dobry, byłyśmy u ortopedy,on wykonał rtg kolana i stwierdził że staw jest do wymiany i stąd taki ból nogi...i zaproponował operację wymiany stawu kolanowego,póki co zapisał leki przeciwbólowe,ale one nie pomagają..... Moja mamę noga boli po przejściu kilkudziesięciu metrów pójdzie do sklepu i nie potrafi juz wrócić bo ma taki ból.... Może Pani mama też ma staw do wymiany ? życzę zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×