Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cierpnięcie ręki przy zespole Sudecka po operacji cieśni nadgarstka


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trzy miesiace temu,bylam operowna z powodu zespolu kanalu nadgarstka/ciesn nadgarstka stopnia znacznego/. dretwienie palcow juz nie wystepuje,jednak cierpie ogromnie, boli piecze nadgarstek, lokiec,ramie, bol ni daje o sobie zapomniec, bola rowmiez palce,sa jakies nie poradne,a dlon bardzo czula na dotyk,szczegolnie w miejscu zrostu. Rozpoznanie=nerw wrosl si e w szew,blizne, podobno z mojej winy,za pozno rozpoczeta rechabilitacja, nie chodzi mi o to by kogos obwiniac, choc smutno ze taki zarzut lekarza, jestem rcistka o bardzo niskim uposazeniu i nie moge sobie pozwolic,by isc prywatnie poza tym co w ramach funduszu,nikt nie poimformowal mnie ze rechabilitacja MUSI rozpoczac sie w 1 tyg. po zabiegu, boje sie co bedzie z mna dalej,dzis dostalam zastrzyk w nadgarstek podobno przeciw zapalny.mam sie zglosic za 2 miesiace umowic termin wizyty, czy to wszystko nie bedzie za pozno? doktor nie powiedzial co dalej.Boje sie ,bo druga reka czeka w kolejce na operacje , A bol jednej i drugiej nie daje zyc i fukcjonowac na codzien.Prosze ogromnie o pomoc! jakie dzialania powinnam podjac, jak ma wygladac rechabilitacja, jakie zabiegi nic nie wiem, dziekuje. Anna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mialam zadnej rehabilitacj(wg lekarza nie jest potrzebna). lewa rke mam 3 miesiace po zabiegu, prawa 6 miesiecy po. i jest ogromna poprawa. owszem rece nie sa jeszcze tak elastyczne, czasami cos zaboli w nadgarstku czy okolicy blizny ale ogolnie jest dobrze. wiec nie sadze ze brak rehabilitacji prowadzi do takich powiklan. inne osoby operoane przez tego dr tez nie mialy rehabilitacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuj Anno, ja wiem od roznych,wzajemnie sie nie znajacych rehabilitantow, ze te zabiegi na niewiele sie zdaja, w przypadku zabiegu zespolu ciesni, a jesli nerw wrasta sie w blizne,to pacjet nie ma z tym nic wspolnego,ot zwykly blad medyczny,jednak nie bylam na wizycie by kogos oskarzac, poszlam,tylko po pomoc,moim zdaniem nie obedzie sie bez zabiegu, ale pan doctor o nim nawet nie wspomnial, dlatego sie boje,ze czas mija, a ja nie wiem po jakim czasie dochodzi do odwapnienia kosci reki,nie chce jej stracic.Nikt nie operuje pacjeta ,by mu zaszkodzic,lecz pomoc,ale ludzie sa omylni, ja to rozumiem i nie mam zalu, smutno tylko, ze lekarz ktorego obdarzam zaufaniem,mowi cos takiego. a nie wyjasnia co dalej, tylko ze mam dzwonic w styczniu. (a do stycznia wyc z bolu), liczylam ze przynajmniej dostane jakas blokade, no i na kakretna rozmowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie niezbyt fajnie Cie dr potraktowal. tylko tak myske ze pewnie aby zrobic reopperacje tego nadgarstka to musi uplynac troszke czaSU od pierwszej operacji. wiem ze na jakims forum pisaly kobiety ktore mialy jakies powiklania po zabiegu w postaci przerostu blizny czy czegos podobnego co powodwoalo dalszy ucisk na nerw i one musialy iles odczekac miedzy jednym a 2 zabiegiem. o ile sie nie myle to byl okres 6 miesiecy. ale uwazam ze dr powinien ci to jakos w przystepny sposob wyjasnic a nie tak po prostu czekac. ale wiem jak to wyglada bo zanim trafilam na wlasciwa diagnoze ze mam zcn to wiele wycierpialam i wielu lekarzy odwiedzilam i nawet bralam sterydy doustnie przez 3 tyg bo jeden ortopeda taka kuracje mi zalecil. oczywiscie pomagalo dopoki bralam steryd. po odstawieniu objawy ciesni wracaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie uwierzycie, ale na ten okropny ból pomaga Altacet w tabletkach. Rozpuszcza się go w ciepłej wodzie i robi okłady: nasącza się watę, na to folię spożywczą i zawija bandażem elastycznym.Można przespać noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirka zabieg miałam w lipcu 2012 r na prawa rękę i mam takie same objawy jak Anna potworny ból pieczenie ciągniecie nie tylko dłoni moja ręka dodatkowo jeszcze bardzo mi marznie do łokcia nawet w domu gdzie jest ciepło bardzo się martwię ponieważ jestem praworęczna Bul promieniuje już do ramienia a z moim lekarzem nie idzie się dogadać wypisuje zwolnienie i nic więcej nie mogę się od niego dowiedzieć co dalej i jaki jest powód mojego bólu żadnych badan ani diagnozy co to możne być.Mam jeszcze do zoperowania prawy łokieć i lewa rękę i potwornie się boje. Na pewno nie zrobię kolejnego zabiegu na neurochirurgi w moim mieście. Mój zabieg trwał 30 minut i 12 szwów wyglądało to okropnie Najczęściej tak zabieg robiony jest na 3 - 4 a nie tak jak u mnie.Poradźcie co robić dalej, obecnie mam miesięczną rehabilitacje laser wirówka i ćwiczenia lecz bul się nie zmniejsza tylko jest coraz większy zwłaszcza wieczorem i rano. 10 01 2013 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam juz operowane dwie rece w tej chwili po operacji dretwe palce mamnadal nerwy pozostaly w strzepach ile trwa odbudowa nerwu jakie leki nalezy uzywac ile zwolnienia sie nalezy prosze napisz niecierpliwie czekam na odpowiedz ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc w grudniu operowana mialam lewa reke w styczniu zoperowano mi prawa reke na ciesn nadgarstka po operacji prawej reki minelo dziewiec dni jutro ide na zdjecie szwow na prawej recebole w nocy minely ale rece w dalszym ciagu mam dretwe i w miejscu przeciecia bardzo boli lekarz stwierdzil ze za pozno zglosilam sie na operacje nerw wlewej rece jest w strzepach w prawej rece tez jest w strzepach lekarz przepisal mi tabletki axolan na odbudowe nerwow bardzo mamslaby chwyt niemoge utrzymac kubka z p herbata prosze opomoc zgory dziekuje przepraszam za drobny blad w tekscie kochani jestescie bardzo lubie was macie tyle dobraw sobie jakie jest to dlamnie mile jestembezradnabo dwie rece dretwe a kiedyodbuduje sie nerw kochani niecierpliwie czekam nawasza pomoc pa ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka witam..........................nerw ciesni nadgarstka odbudowywuje sie bardzo powoli musisz uzbroic wcierpliwosc i czekac oprocz axolanu musisz miec robione zastrzyki co drugi dzien wit b 12 nerw odbudowywuje sie wtwoim przypadku do pol roku..badz cierpliwa bo cierpliwosc poplaca mamnadzieje zedostosujesz sie do moich rad........mozesz zadawac pytania z przyjemnoscia odpowiem na kazde zadane pytanie trzymaj sie pa do uslyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cieszę się że trafiłam.na tę stronę. 6 lutego miałam zabieg na lewej ręce na cieśń. Bóle nocne które bardzo mi dokuczały ustąpiły ale po operacji nie czuję palców 4 i 5 od kciuka licząc. Poruszam wszystkimi palcami ale te dwa są zdrętwiałe co ciekawe połowicznie od siebie.Dotykam jednej połowy wzdłuż palca i normalnie czuję a druga połowa jakaś taka nie moja. Nawet nie wiem jak to opisać.Wyciągnięcie szwów dopiero 20 więc teraz nie wiem nawet czy ćwiczyć tę rękę jakoś w domu czy raczej nie. Na razie nic nia nie robię bo po pierwsze się boję żeby nie przedobrzyć a i siły w niej nie mam.Czy to może być uszkodzenie jakiegoś nerwu ?Proszę o radę jak postępować po zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania dla edytki ......nie martw sie ,ina razie nie musisz cwiczyc masz uszkodzone nerwy w znacznym stopniu i musisz brac zastrzyki milgamma n co trzeci dzien jeden zastrzyk nerw odbudowywuje sie powoli cierpliwosci powoli zregeneruje sie iiobiawy dretwienia ustapia ja tez jestem po operacji ciesni nadgarstka obydwu rak po ostatniej op jestemtrzy tygodnie mnie zastrzyki pomagaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania dla edytki zastrzyki milgamma n 10 st bierze sie w znacznym stopniu uszkodzonych nerwow jeden zastrzyk co trzeci dzien zapewniamcie ze ci pomoze z czasem sama dlon dojdzie do sprawnosci w trakcie codziennych czynnosci zyciowych glowa dogory wszystko bedzie dobrze serdecznie pozdrawiam do uslyszenia ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za to głównie że tak szybko i optymistycznie odpowiadasz. ale zapytam jeszcze kto i kiedy powinien zapisać te zastrzyki bo wizytę u ortopedy mam dopiero 10 marca na NFZ mogę ewentualnie wcześniej ale prywatnie. Czy wizyta wcześniejsza będzie konieczna ? Zadałam pytanie ale pewno odpowiedź już znam bo czuję że powinnam to zgłosić lekarzowi.Przeraża mnie to bo raczej nie choruję i nie mogę znieść tej bezczynności, to jest chwilami gorsze niż ból *(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania serdecznie witam edytke skoro wizytemasz tak pozno to kup sobie bez receply axolan tabl to sa tabl na przewodnictwo sposob uzycia 1 tab rano 1 tabl wieczorem zapisz sie do neurologa i on da ci recepte na te zastrzyki albo idz na ostry dyzur do szpitala po godz 20 itam ci zapisza zastrzyki uprzedzam ze musisz odczekac swoje ale warto bo ja tak postapilam musisz powiedziec ze dretwieja ci rece inogi i masz duzy bol nie do wytrzymania zpewnoscia ci pomoga trzeba probowac anie bezradnie siedziec w domu odwagi edytko axolan tabl sa na odbudowe nerwow cierpliwosci w internecie w tubo sa piekne muzyki relaksacyjne medytacje skorzystaj z moich rad azycie twoje stanie sie radosne szybko wyzdrowiejesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-) Dlaczego lekarze nie mówią pacjentom o takich mogących wystąpić dolegliwościach? byłoby dużo mniej stresu po zabiegach a chyba właśnie to jest ważne w dochodzeniu do zdrowia. Wielkie dzięki , w weekend wpadnę na dyżur lekarski. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj edytko zastrzyki wit b 12 moze ortopeda przepisac obecnie kup tabl axolan w aptece i bierz 2xdziennie po 1 tabl ku 10synergia tez jest na i medytacje odbudowe nerwow leki sa dostepne bez recepty iskuteczne mnie pomagaja w tubo sa przepiekne muzyki relaksacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj edytko musisz brac te tabl axolan bo sa naprawde swietne a ortopeda przepisze ci wrt b 12 sluchaj muzyki relaksacyjnej i podbudujesz sie nabierzesz checi do leczenia serdecznie pozdrawiam cie do uslyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania dla edytki widze ze juz cie przekonalam i zaczynasz pozytywnie myslec a to bardzo wazne powinni mowic lekarze ale nie mowia nie mamy na to wplywu dobrze ze zechca zrobi operacje areszta to mniej wazna bo sama wiesz jakie sa obecne czasy idz na ostry dyzur doszpitala cierpliwie czekaj ici pomoga niecierpliwie bede czekac na wiadomosci co zalatwilas pa do uslyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ani . Zrobiłam wypad z dziećmi na ferie do babci i nie miałam dostępu do internetu .Klęska *( 15 dni po zabiegu, wczoraj wyciągnęli szwy i sama czuję ze jest lepiej. Ból blizny jest mniejszy, ruchomość ręki coraz lepsza, mogę już pisać bez bólu na klawiaturze co kilka dni temu było niemożliwe. Co dzień odkrywam że mogę więcej. Ćwiczyć mam sama rękę bo nie potrafię zacisnąć pięści i całkiem wyprostować palców ale za kilka dni mi się to uda :) Zabużenie czucia jeszcze jest ale jak mówi lekarz to minie. Axolan kupiłam i biorę na pewno nie zaszkodzi.Dziękuję za pomoc w tym początkowym okresie po zabiegu, czułam ze nie jestem sama. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj edytko ciesze sie ze powoli dochodzisz do zdrowia mowilam ze cierpliwosc iwsparcie duchowe to najlepsze lekarstwo tabletki axolan to naprawde sa dobre w odbudowie nerwow bo mnie pomagaja serdecznie pozdrawiam ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×