Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenoma folliculare lobi dextri glandulae thyreoideae cum fibrosi


Gość Elżbieta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie doktorze i bardzo proszę o przetłumaczenie mi dokładne mojego wyniku histopat.po całkowitej resekcji tarczycy, otóż: w dniu 26.10.2011 miałam usuniętą całkowicie tarczycę z powodu wola obojętnego prawego płata, ale po operacjii okazało sie ,że to nie prawy płat stanowie problem. Mój wynik: Rozpoznanie makroskopowe: Płat prawy: 57026-32- o wym.6x5x3,5 cm, niemal w całości torbielowato -lity guzek z ogniskami zwłóknień Płat lewy: 57033-36- okrągły guzek śr.ok.2 cm. Rozpoznanie mikroskopowe: 57026-32- Adenoma folliculare lobi dextri glandulae thyreoideae cum fibrosi,helinosi et haemorrhagiis focalibus. to słowo helinosi to nie wiem czy jest prawidłowe bo jest przedziurkowane dziurkaczem. 57033-36- W całości pobranym materiale z lewego płata tarczycy wśród obrazów: Adenomata et hyperplasianodularis micro et macrofollicularis stwierdzono mikro ognisko utkania: carcinoma papillare glandulae thyreoideae, max. tumoris diam.0,3cm* CK/19/+/. Guz ograniczony do tarczycy pT1a. Wiem , że nie jest dobrze i proszę o przetłumaczenie , nie wiem tez co dalej robic po wypisaniu ze szpitala z wynikiem,czy to jest bardzo grożne, czy jest wyleczalne, jakie są rokowania ew.??? Nie jestem osoba młodą , mam 59 lat i martwię się , ze mogę sie już nie wyleczyc. Proszę o możliwie szybką odpowiedz i oczekujac dziekuję panu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×