Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienia z dróg rodnych przy raku płaskonabłonkowym macicy


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja mama 67 lat z krwawieniem z dróg rodnych trafila do lekarza. Rozpoznanie kliniczne: Metrorrhagia post menopausam. Pobrano materiał do badania i stwierdzono: I- Fragmenty nabłonka płaskiego z cechami dysplazji dużego stopnia. II - Fragmenty łącznotkankowomięśniowego zrębu z naciekiem rogowaciejącego raka płaskonabłonkowego W - Wycinki z tarczy z cechami dysplazji dużego stopnia Została zapisana na zabieg(operację) za tydzień. Podczas zabiegu stwierdzono bardzo ukrwione zmiany, kłęby naczyń krwionośnych, w trakcie wystąpiły skoki ciśnienia i z obawy o krwotok przy zabiegu i problemy z ciśnieniem u mamy podjęto decyzję o zakończeniu zabiegu i leczenia radiologicznie. Jakie są rokowania i czy nie mniejszym złem byłoby usunięcie całej macicy? Czy radiologiczne leczenie całkowicie usunie zmiany ? A może tak były zaawansowane zmiany u mamy, że nie podjęto się ryzyka tej operacji i po prostu zaszyto bo lekarze nie widzieli sensu? Proszę o pilną szczerą odpowiedz czego mogę się spodziewać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×