Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz przy ujściu cewki moczowej


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam guza przy ujściu cewki moczowej, z którego wydobywa się ropa o zielonkawej barwie. Guz jest twardy, nie odczuwam bólu, mam problemy z oddawaniem moczu. Przy oddawaniu czuję silne parcie, nie mogę również utrzymać moczu, lecz nie codziennie się tak dzieje. Mam wrażenie jakby ten guz czasami się powiększał, a ja wtedy mam problem z oddawaniem moczu.Wynik badania na posiew wyszedł dodatni, a ja czekam na następną wizytę u lekarza.Bardzo proszę o odpowiedź co to może być za guz. Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo o odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie. Bardzo się niepokoję tym stanem. Guz jest wielkości ziarna grochu. Ropa wydobywa się tylko po naciśnięciu. Od wczoraj pojawił się ból w prawej dolnej części brzucha i guz również umiejscowiony jest z prawej strony. Bardzo proszę powiedzieć mi co to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. Lekarz ginekolog powiedział mi, że będzie wielki problem z usunięciem tego ropnia, ponieważ jest on umiejscowiony w takim miejscu, że przy usuwaniu można uszkodzić cewkę. Badaniu na posiew poddana została wydzielina z guza i wynik jest dodatni na bardzo obfitą hodowlę bakterii coli. Nie mam pojęcia co mogę z tym zrobić. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz przepisał mi tylko furaginum, który stosuję 3 razy dziennie po 2 tabl. i badanie , o którym wcześniej pisałam. Może na następnej wizycie zleci coś więcej. Proszę mi napisać co jeszcze można z tym zrobić i skąd coś takiego się bierze. I jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przyczyną jest bakteria E.coli, któa bytuje w przewodzie pokarmowym. U kobiet bardzo łatwo dochodzi do przeniesienia jej w okolicę cewki moczowej. Stąd doszło do zakażenia i powstania ropnia. Furaginum działa na bakterie E. coli. Można poprosić lekarza o przepisanie czegoś do przemywania zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dopiero raczkuję po forum i nawet nie wiem czy dobrze skierowałem swoją prośbę za pomyłkę z góry przepraszam. Dla informacji mam 26 lat&#8230* Na początku opisze bo krótce moją sytuację ok 8 miesięcy temu wenerolog wykrył na mym przyrodzeniu kłykciny i zalecił stosowanie condyliny wszystkie zeszły stosunkowo szybko ale miały tendencję powrotną (wenerolog stwierdził że są to kłykciny nie biorąc żadnego wycinka it.) Wenerolog zalecał dalej stosowane condyliny Problem pojawił się wtedy gdy pojawił się guz w ujściu cewki&#8230*wenerolog zalecił dalsze stosowanie condyliny było to bardzo bolesne bo dostawało się do cewki moczowej&#8230*po przeczytaniu różnego rodzaju opinii skierowałem się do lekarza urologa (dla którego zalecenia wenerologa były jakąś abstrakcją&#8230*) skierował mnie natychmiast na zabieg wycięcia guzka cewki i posłania wycinka do badania histopatologicznego z którego wyszła PAPILOMA PLANOEPITHELIALE i powiedzmy że nic by w tym nie było dziwnego jak by guz nie powrócił (odrósł) po 2 miesiącach &#8230*urolog stwerdził że jest to nowotwór mający tendencję powrotną i skierował mnie na kolejny zabieg tym razem metodą laserową&#8230*nie ukrywam że dwa zabiegi były wykonywane przy znieczuleniu całkowitym ale towarzyszący im ból po zabiegu był momentami nie do zniesienia&#8230* cewniki itd., szwy&#8230*masakra Pytanie dotyczy czy miał ktoś podobną sytuację? Czy macie jakiegoś lekarza godnego polecenia z rejonu katowic? Miałem wykonany szereg badań z których nic nie wynika jestem nadal kierowany na badania które kosztują kolosalne pieniądze&#8230*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×