Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie narośli przy uchu


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam przy uchu pewną narośl. Mam ją od urodzenia.Wydaje mi się, że składa się z samej skóry. Ze względów estetycznych chciałbym ją usunąć, ale niestety nie mogę znaleźć nigdzie informacji jak to się nazywa. Prosiłbym o pomoc, oto link do zdjęcia: http://imageshack.us/photo/my-images/43/20111106065.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn miał taki *cycek* jak to nazywaliśmy.Około 7 lat jak poszłam z nim do chirurga , zamroził to i uciął, oczwwiście założył chyba 2 szycia . odbyło się to w gabinecie przyszpitalnym . Chirurg po obejrzeniu powie czy można to usunąć.W przypadku mojego syna wszystko jest OK. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wam dobrze wiedziec .moja corka ma takie cos od urodzenia odziedzixczyla po mnie tylko ja mam z chrzostkom i tez chce sobie usunioc to bo bardzo odstaje i mojej corce ktora ma 4 lata tez dziekuje za pomoc przydala sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Właśnie jesteśmy po usunięciu **bryloczka**( tak u nas się to nazywa) Moja córcia skończyłam 5 miesiecy. Zabiegł przeszedł bez komplikacji trwało to 5min w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest bezpłatny, na NFZ trzeba mieć skierowanie. Też wahałam się czy to ruszać czy nie ale im mniejsze dziecko to tym lepiej to zniesie, wiec jesli rodzą sie dzieci z takimi cudami to nie czekajcie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mó synek ma te narośla od urodzenia. po hiszpańsku nazywa sie to mamelon preauricular, może być przy jednym uchu albo przy obydwóch. Zasięgając informacji co to jest, dowiedziałam się, że są to narośle, które są oznaką, że coś może byc źle rozwinięte, głównie są to nerki / układ moczowy i ucho środkowe, ślimak uszny. 80% dzieci rozwija sie prawidłowo i nie ma nic. U niektórych dzieci dopiero mogą pojawić się komplikacje w przyszłości. nie jest to jednak nic groźnego. Odwrotnie do narośli, mogą pojawić sie także dziury przy uszch nazywane jako fositos (hiszp.) gdzie problemy mogą być powiązane z oskrzelami. Narośla te moga być dziedziczne ( u mnie w rodzinie nikt tego nie ma), ale też gdzieś wyczytałam, że może byc to spowodowane cukrzycą ciążawą (nie wiem czy to prawda). W przyszlym miesiącu ide z synkiem do chirurga i zobaczymy co mi powie. lekarz zadecyduje czy to usunąć, czy nie, narazie lekarz rodzinny zapewnia mnie, że to jest tylko usunięcie ze względów estetycznych. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam jeszcze dodać,że w szpitalu gdy się urodził synek, powiedzieli mi, że te mamelones są to resztki embrionalne, które mogą informować o zlym rozwoju jakiegoś organu (głównie nerek albo ucha). Już w szostym tygodniu ciąży może pojawić się ta narośl i towarzyszyć już dziecku do urodzenia. W załączniku dolączam artykuł medyczny, który znalazłam i z którego czerpałam informacje, i chociaż jest on po hiszpańsku może komuś się przyda http://revistapediatria.com.ar/wp-content/uploads/2012/04/39-48.Diagn%C3%B3stico.Respuesta.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka też się z tym urodziła. Lekarz stwierdził że to nic poważnego i w wieku 5 lat miała to usunięte. Z racji że to było z chrząstka miała robiony zabieg w znieczuleniu ogólnym przy okazji innego zabiegu. A hest coś w tych dodatkowych nieprawidłowościach ponieważ okazało się że ma refluks układu moczowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×