Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki w płucu i powiększone węzły chłonne po usunięciu tarczycy pray raku brodawkowatym


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie pana doktora. Mam kilka pytań,okolo 5 lat temu zachorowałam na raka brodawkowatego tarczycy,zoperowano mnie w marcu 2007r.calkowite usuniecie gruczolu tarczycy.przeleczona zostalam jodem radioaktywnym J131 w Warszawie . zrobiono scyntygrafie ciała i okazalo sie,ze sa dwa duze ogniska zapalne,po pol roku skierowano mnie ponownie na diagnostyczna dawke J131 i juz nigdy nie bylam na scyntygrafii ciala, Endokrynolog zauwazyl u mnie guzki na wezlach chlonnych szyi postanowil wiec zrobic biopsje okazalo sie,ze jest koloid,zostalam skierowana do Warszawy na PET,mam grasicę i guzki podoplucnowe pluca prawego,nie swieca stwierdzono,ze to nic groznego, Onkolog skierowal mnie do Torakochirurgow zaproponowali za 3 miesiace TK pluc okazalo sie,ze jest na granicy II i V prawego płuca widoczny guzek o se.5,6 mm.w segmencie IX prawego pluca pogrubienie oplucnej o śr.3,5mm i 4,5mm.W okienku aortalno-plucnym widoczny powiększony węzeł chlonny o śr.11,5mm.nie stwierdza sie w srodpiersiu ani we wnekach pluc obecnosci powiekszonych wezlow chonnych.To badanie wykonano 21.10.2010 skierowano mnie po 9 miesiacach na ponownt TK pluc okazalo sie,ze to co znajdowalo sie w prawym plucu jest nadal ale pojawily sie pojedyncze guzki w plucu lewym najwiekszy w segmencie 6 o wym 0,45cm. Nie stwierdza sie innych zmian patologicznych, wskazania....dalsza kontrola TK. nie wiem co robic czy jestem zupelnie wyleczona??poniewaz zabrano mi rente.Obecnie biore hormon 100 euthytoksu bralam 125,ale teraz sama zrobilam w labolatorium badanie bo sie zle czulam i mam TSH 0,05. Panie doktorze czy to są przerzuty??czy jestem zupelnie zdrowa??? Nadmieniam,ze moja babcia i moj tato zmarli na raka pluc. Z powazaniem Ewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na odpowiedż w mojej sprawie,chodzi o to,ze bylam operowana w 2007 r usunieta zostala totalnie tarczyca,jestem po J131,sa zmiany na plucach pisalam o swoim problemie przedwczoraj. Czekam na odpowiedzi, Pozdrawiam Ewa ze Szczecina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×