Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gorset przy leczeniu skoliozy u dziecka


Gość Majka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem mamą 12-letniej dziewczynki u której stwierdzono skoliozę 23 stopni. Nie zbyt wiele wiem na temat tej choroby. Lekarz- ortopeda przepisał jej gorset, nie wiem czy koniecznie potrzebny z takim stopniem skrzywienia. Dostałam adres na wykonanie go w Warszawie na ul. Oczki . Chciałam się dowiedzieć czy jakieś dziecko z takim skrzywieniem już chodzi w gorsecie bo słyszałam, że gorset przepisywany jest powyżej 25 stopni. I czy ktoś ma taki gorset zakupiony firmy Vigo która mieści się w Warszawie na ul. Oczki. Czy możecie powiedzieć coś na temat tego gorsetu, choroby lub tej firmy. Byłabym bardzo wdzięczna na odpowiedź- z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pochodzę z Trójmiasta, wiec nie znam firmy, o która pytasz. Dla mojej córki robiłyśmy gorset w Gdańsku. Powiem tylko, ze wcześnie i regularnie noszony gorset naprawdę daje szansę wstrzymania rozwoju choroby. Jego noszenie jest uciązliwe, ale przy operacji kregosłupa jest naprawdę niczym! Prosze mi wierzyć, że zaniedbanie powstajacej skoliozy, a wskutek tego konieczność przebycia operacji kregosłupa jest naprawdę traumatycznym przeżyciem. Być może lekarz zalecił gorset ze względu na tempo progresji schorzenia. Ze swojej strony moge jeszcze polećić jeszcze basen - intensywne pływanie, naprawdę pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×