Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Grubobeleczkowa przebudowa struktury kostnej trzonów kręgowych


Gość Waclaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wlasnie odebralem wynik tk kregoslupa ledzwiowego prosze pana o pomoc diagnozie z tego przeczytalem to jest sugerowane badanie mri nie moge go miec poniewaz mam wszczepiony rozrusznik serca.Jakie moge wykonac jeszcze badania.Do ortopedy mam termin na koniec grudnia.Ograniczenie fizjologicznej lordozy w badanym odcinku.Wysokosc trzonow kregowych zachowane.Grubobeleczkowa prrzebudowa strktury kostnej wszystkich trzonow kregowych objetych badaniem.W celu wykluczenia ew. naczyniakow wskazane badanie mr.Wymiar strzalkowy ograniczen kostnych kanalu kregowego-14 mm.Zmiany zwyrodnieniowe-wytworcze w malych stawach miedzykrekowych.Na poziomie L1,L2 i L2,L3 widoczny jest dyskretny bulging krazkow miedzykregowych dokanalowo z modelowaniem worka oponowego bez cech ucisku na korzenie nerwowe.Na poziomie L3,L4 i L4,L5 widoczny jest bulging krazkow miedzykregowych dokanalowo na glebokosc ok 2 mm z z modelowaniem worka oponowego bez cech ucisku na korzenie nerwowe.Na poziomie L5,S1 widoczny jest bulgingn krazka miedzykregowego dokanalowo i do otworow miedzykregowych na glebokosc ok 3-4 mm z uciskiem na worek oponowy -ocena ew.kolizji z korzeniami nerwowymi w badaniu mr.Z powazaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie czy moze mi pan doktorze odpowiedziec co sadzi o mojm wyniku TK kregoslupa ledzwiowego.Szukalem wszedzie w internecie na ten temat co to jest grubobeleczkowa przebudwa struktur kostnej trzonow kregowych i ogolnie co on dla mnie oznacza.Ale nic nie udalo mi sie znalez.Tak jak napisalem wczesniej nie moge zrobic badania MRI mam od 2007r wszczepiony rozrusznik serca.Przeszedlem kilka rechabilitacji gimnastyka,laser i prady.Czuje sie okropnie bol prawej nogi od poslladka az do stopy czasami jest nie do wytrzymania.Czy ten bol jest od kregoslupa?Bede bardzo wdzieczny za udzielony mi czas i odpowiedz.Wyrazy szacunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×