Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina krążka międzykręgowego powodująca redukcję rezerwy płynowej


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej zamieszczam wynik badania MR kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego: Wyrównanie lordozy lędźwiowej. Obniżenie sygnału i nieznaczne obniżenie wysokości krążka m-kręgowego L4-L5. Zmniejszenie wysokości krążka m-kręgowego L5-S1. Na poziomie L3-L4 niewielka szerokopodstawna wypuklina krążka m-kręgowego z zaznaczanym uciskiem worka oponowego. Na wysokości L4-L5 szerokopodstawna, tylno-prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego powodująca redukcję rezerwy płynowej, ucisk worka oponowego, redukująca wejście do prawego otworu m-kręgowego, pozostająca w bezpośrednim sąsiedztwie wewnątrzotworowego korzenia prawego nerwu L4, z możliwą kompresją w warunkach obciążenia. Stożek rdzenia prawidłowy. Ogniska konwersji tłuszczowej w trzonach kręgowych. Mam 22 lata. Problem ten mam już od listopada ubiegłego roku. Najprawdopodobniej stało się to na siłowni, przy szarpnięciu sztangi. Pierwsze dni były okropne. Jednej nocy ledwo, co doczołgałem się do łazienki. Ból promieniował od pośladka w dół aż po udo. Leczyłem się w grudniu u jednego kręgarza (masaże, lampa, nastawianie), później u drugiego lekarza w lutym (akupresura, akupunktura, nastawianie). Ból zmniejszył się zdecydowanie. Później również korzystałem z ławki inwersyjnej, metody Palucha, elektropunktury. Niestety wciąż odczuwam bóle. Bardzo dużo pływam, ale nie zauważam, żeby ono pomagało mi. Obecnie, bóle odczuwam przy siedzeniu, czasami wtedy drętwieje mi lewa stopa, okolice kostki lub tuż pod kostką. Także przy siedzeniu i później wstaniu z niego zdarza się, że coś przesuwa mi się w lędźwiach. W ogóle bardzo często coś mi się tam przesuwa przy różnych czynnościach. Staram się unikać siedzenia, pochylania się itp. Odczuwam ból nogi, gdy ciężar ciała oparty jest na lewą nogę. Proszę o rady jak z tym mógłbym się uporać. Jakie ćwiczenia powinienem wykonywać. Jakiego lekarza/rehabilitanta moglibyście mi polecić z Warszawy? Bardzo liczę na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×