Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Paraliż nogi podczas chodzenia przy przepuklinie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa


Gość Nika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 40 lat, bardzo szczupła, wegetarianka, zawsze rozbiegana, tańcząca... Nagle przestałam chodzić. Kręgosłup NIGDY MNIE NIE BOLAŁ I NIE BOLI!!!! Paraliżuje mi jedynie prawą nogę przy chodzeniu, ból obejmuje część brzucha, miednicy i promieniuje do kolana, uniemożliwiając chodzenie.Nie wchodze po schodach, tylko wciągam się trzymając poręczy, dramat. :( Mam za sobą raka macicy, dwie operacje otrzewnej. Dwa lata temu zator obu tętnic. Nigdy się nie poddawałam, uprawiałam sport, aerobic, taniec. Neurochirurg po obejrzeniu rezonansu (przepuklina L4/L5, torbiel, naczyniak) zaproponował operacje... Próbuje olejnych rehabilitacji, ale mam sugestie od prowadzącego, że to biodro, bo ból występuje tylko na przedniej części nogi. dodam, ze jestem bardzo gibka i sprawna, wysportowana. Bardzo boję się operacji, mam za sobą ich wiele.....i to nieprzyjemnych, a tak bardzo chcę chodzić. Proszę o poradę, moze ktoś z Państwa miał podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tydzień po operacji - miałem pęknięcie dysku (duża prawoboczna przepuklina migrująca do kanału), operacja została wykonana w Gdańsku w Szpitalu Kolejowym - odbarczenie kanału kręgowego drogą mikroskoidectomii. Wszystko pomyślnie i sprawnie. Tego samego dnia mogłem wstać, aktualnie przeważnie leżę, aby wszystko dobrze się pozrastało, ale mogę bez problemu chodzić i wszystko wokół siebie zrobić. Polecam konsultację z kilkoma niezależnymi lekarzami i jeżeli będą wskazania to operację. Nie warto czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×