Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo wysokie CA-125 przy nawrotach guzów przy endometriozie


Gość Masfora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sedecznie w 1986 roku wykryto u mnie endometrioze 1991 1 operacja guz 6 CM 1996 druga operacja guz tez 6 CM 2010 (kwiecien) trzecia operacja guz 27 Cm x 15 Cm (przypadek operowany w Poznaniu przez zespol profesorow. Przypadek takze opisany w ksiazce. teraz jest rok 2011 i Guz odrosl w nie slychanym tepie, stosowalam terapie lekową *Qlaira* miał być danazol lecz były pop nim powiklania. 3 dni temu bylam u lekarza i USG wykazalo Guz 10 Cm x 6 cm. Zostalam skierowana na badanie markera nowotworowego CA-125 wynik wyszedl po za norme powyzej 50 - krotnie ( 4562.1). 1. Mam pytanie czy ten guz to bedzie endometrioza czy rak? 2. Dlaczego ten guz tak szybko odrosl? PS. Przed operacja w 2010 roku wspolczynnik CA-125 wyniosl 120 (1.5 kroc wiecej niz norma. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Edit // Już po operacji, wycięty guz 6x8 cm (guz endometrialny), lekarz który mnie operował powiedział, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że był to nowotwór złośliwy, bardzo rozlegle był on umiejscowiony, bardzo głęboko, i powiedział, że zostaje tylko czekać na wyniki wycinków. Mam pytanie czy to mógł być rak? Czy mogły by się zrobić przerzuty? I jaka jest przeżywalność raka w stadium zaawansowanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×