Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na kości obojczykowej


Gość Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat i mam małego guzka/zgrubienie (wielkość 1-2 mm ) jest ono na prawdę bardzo małe , nie widoczne ale czuć przez skórę gdy dotykam , oczywiście nie boli w dotyku . Zmiana ta znajduje się na zakończeniach obojczyka ( nie wiem dokładnie jak ta kość się nazywa) koło krtani po lewej stronie . Zdaje mi się że mam ją od dziecka ale nie jestem pewien . Zmiana nie rośnie . Gdzie mogę się udać z takim przypadkiem (do Ortopedy?) Czy to może być nowotwór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mam ten sam problem i właśnie zaczęłam szukać jakiejś informacji na ten temat w internecie, ale tylko Ty jak dotąd poruszyłeś taki temat. U mnie ten guzek pojawił się jakiś czas temu trudno powiedzieć kiedy, po prostu w pewnym momencie go zauważyłam i mam wrażenie, że parę miesięcy temu był ciut mniejszy niż teraz. U mnie jest po prawej stronie i czasami go widać, to wygląda jakby zakończenie obojczyka stało się bardziej spiczaste, taka malutka kuleczka. Mam zamiar przejść się niedługo do lekarza rodzinnego i może mnie gdzieś z tym skieruje. Napiszę jeśli będę już coś wiedziała na ten temat, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was. rowniez szukam odpowiedzi na pytanie co do gozka na kosci obojczyka tuz przy rekojesci obojczyka. lecz ten o to guzek znalazlem u corki 6 letniej. jest bardziej szpiczasty jakby chcial przebic skore. mam zamiar isc do chirurga i sprawdzic co to jest lecz chcialbym wczesniej wiedziec i byc przygotowany na rozmowe z lekarzem (oco pytac lub czego zadac w przypadku badan)i czy to jest cos powaznego (ania, dowiedzialas sie cos wiecej ?) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz skierował mnie na prześwietlenie. Na wyniku badań napisane było, że kość jest gładka i bez zmian. Mimo, że guzek nadal mam i nadal jest widoczny najprawdopodobniej nie jest to nic groźnego. Podobno w takich miejscach nawet przy lekkim uderzeniu może powstać coś w rodzaju narośli pourazowej. Najważniejsze to czy Twoja córka odczuwa ból z tym związany, ja nie miałam żadnych dolegliwości poza tym,że wygląda to dziwnie *) Tak czy inaczej musicie się wybrać do lekarza, żeby upewnić się, czy nie jest to coś poważnego. Powiedz po prostu to co tu napisałeś i lekarz już najlepiej będzie wiedział co z tym zrobić *) Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×