Ból szyi i powiększone węzły chłonne przy przewlekłym zapaleniu zatok

u?ytkownik
Ania

Mój mąż od 3 miesięcy ma częste infekcje, ciagle ma zatkany nos, ból gardła, czasami zatyka mu się prawe ucho, boli go szyja. Lekarze po zrobieniu tomografii komputerowej głowy i RTG zatok stwierdzili torbiel w lewej zatoce szczękowej (31.08.2011 miał ją usuniętą), oprócz tego skrzywienie przegrody nosowej i przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa, zatok szczękowych. Wyniki morfologii krwi są bardzo dobre, USG jamy brzusznej również w porządku, RTG płuc także. Jednak najbardziej mnie martwi USG szyi a mianowicie: w obu bocznych okolicach szyi bardziej po stronie prawej oraz w okolicy karkowej prawej widocznych jest kilka drobnych odczynowych węzłów chłonnych, których długość sięga do 15 mm a grubość do 7 mm. Węzły jednorodne bez zmian ogniskowych. Czy ktoś z Was mając przewlekłe zapalenie zatok, czy też skrzywioną przegrodą nosową skarżył się na bóle szyi?

Reklama
u?ytkownik
Maciej

Czesc Aniu, kilka godzin przed Tobą napisałem tez zapytanie o węzły chłonne, mam podobnie jak Twój mąż dobre wyniki, ale mam powiększone te węzły chłonne, mam skrzywiona przegrodę nosową, a także miewałem częste infekcje gardła, także rok temu dość ciężko przeszedłem zakażenie chalmydią i mikoplazmą, ale ostatnie badania wykazały ze nie mam już jej w swoim organiźmie, czasami miewam bóle szyi, ale zazwyczaj jest to ból po lewej stronie po której również mam powiększony węzeł chłonny. Pozdrawiam i z chęcią sie dowiem jak tam dalej pokieruje sie sprawa Twojego męża, bo to może też pomorze rozwikłac moje problemy Pozdrawiam i zycze wam zdrowia

u?ytkownik
Maciej

Aniu nawet nie wiesz jak bardzo jestem Ci wdzięczny za tę wiadomość, przyznaję się bez bicia, że czytałem sporo w necie, i najadłem się już strachu...jest to moja przestroga do wielu, by czerpali wiadomości od lekarza i starali sie o konkretny wywiad, bo ja za dużo czytałem i na długi czas zatruło to moje życie. Aniu mam nadzieje ze u Twojego męża wszystko sie dobrze rozwiąże!!! w przyszłym tygodniu mam wizyte u onkologa, jak się uda zrobią mi biopsję, bo pojawiły sie nowe powiększone węzły, a raczej małe ziarenka na węzłach chłonnych wyczuwalne pod palcami...cokolwiek to jest, będe twardy. Pozdrawiam wam serdecznie!!!!

Twoja odpowiedź