Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Plama na penisie


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu na moim penisie występuje dziwna plamka, zrobilem zdjęcie, oto one http://img524.imageshack.us/my.php?image=p1010616rd3.jpg Jestem prawiczkiem wiec nie sądze zeby byla to jakas powazna choroba. Razi mnie tylko wygląd mojego penisa:( bardzo prosze o porade co z tym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Być może to nic poważnego ale najlepiej skonultować to z lekarzem. Plama może być spowodowana odkladaniem się barwnika, czy stanem zapalnym. Dlatego dla ustalenia przyczyny będzie potrzebny dokładny wywiad i badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe kropki na penisie (lub jak piszecie często: grudki, plamki, krostki, chrostki...) łączy szereg cech: pojawiają się *znienacka*, nie są powiązane z aktem seksualnym (często list zaczyna się od informacji, że jego autor nie podjął jeszcze życia płciowego, a tu masz... taaki problem!), zmiany umiejscowione są na penisie, w rowku zażołędnym, na skórze moszny, nie swędzą, nie ulegają zmianom, nie znikają pod wpływem maści czy płynów *na pryszcze*, natomiast po uciśnięciu można z nich wycisnąć *coś jakby ropę* - gęstą, białawą wydzielinę. Zmiany najczęściej są liczne, rozsiane, nie powodują dolegliwości (choć czasami w listach pojawiają się też informacje, że niektóre zamieniają się w ropne krosty - bolesne, na zaczerwienionej podstawie, uwalniające po jakimś czasie ropną wydzielinę), natomiast fatalnie wyglądają. Któryś ze zdesperowanych internatów opisał swój problem jako *penis jak po Czarnobylu*. No cóż, to nawet brzmi nieźle, ale dla właściciela owego wcale to nie jest zabawne. Co to może być? Najczęściej opisywane zmiany to tzw. prosaki - niewielkie, położone powierzchniowo torbiele naskórkowe, licznie występujące na skórze twarzy (na powiekach, policzkach, skroni) oraz właśnie na genitaliach (mosznie i prąciu), na wargach sromowych, a także często w bliznach. Torbiele powstają w wyniku zatrzymania wydzieliny gruczołów łojowych i potowych. Powodem ich powstania jest zahamowanie wydzielania łoju w wyniku nadmiernego rogowacenia ujścia mieszka włosowego. Taki *zakorkowany* gruczoł w dalszym ciągu produkuje wydzielinę, która nie może się wydostać na zewnątrz i zbiera się pod naskórkiem. A *na skórze* pojawia się nieco wypukła, często biaława lub żółtobiała grudka, z której, jeśli się ją *pomęczy*, wychodzi biała, gęsta masa. Desperaci, którzy dotarli ze swoim problemem do dermatologa, usłyszeli zapewne, że to *nic nie jest*, *to tylko takie przerośnięte gruczoły łojowe*, albo - że są to prosaki właśnie, torbiele naskórkowe, cysty rogowe. I co? I NIC! W miejscach widocznych (np. na twarzy, w okolicach powiek) można usuwać prosaki poprzez nakłucie, a następnie wycisnięcie wydzieliny. I już. Jest to równoznaczne z wyleczeniem. Natomiast penis nie jest *obiektem wystawowym* i jego wygląd ma niewielkie znaczenie (a przynajmniej powinien mieć). Prosaki na penisie nie wymagają leczenia. Nie ma maści, kremu, płynu &#8222*na pryszcze&#8221*, które zmniejszyłyby ilość lub wielkość zmian. Często po latach ich ilość ulega zmniejszeniu, ale następuje to samoistnie. Jedyne wskazanie do interwencji to zakażenie zmiany (najczęściej po samodzielnych próbach &#8222*wyciśnięcia&#8221*)* samoistne zakażenie (czyli powstanie ropnego stanu zapalnego) zdarza się bardzo rzadko. Posiadanie prosaków niczym nie grozi i nie przeszkadza w podjęciu i prowadzeniu życia płciowego. Odradzam natomiast wyciskanie prosaków na własną rękę, szczególnie tych położonych na prąciu i mosznie, choćby nie wiem jak były paskudne! Pamiętajcie o tym! To są okolice szczególnie narażone na infekcje. Wszelkie *rękoczyny* połączone z przerwaniem ciągłości skóry mogą się zakończyć fatalnym stanem zapalnym. I zamiast nieestetycznych, ale nie wadzących w niczym prosaków, mamy stan zapalny i liczne ropne zmiany. A to i boli, i wyleczyć trudno, i pozostają po tym blizny. W niektórych listach Wasze żale dotyczyły tego, że *jak wycisnę, to się robi jeszcze gorsza krosta*. Cóż odpowiedzieć? Proszę nie wyciskać! Prosaki lub torbiele mogą występować na skórze prącia wiele lat. Przy Waszej ingerencji i braku higieny mogą podlegać zakażeniu i ropieniu. zdrowemiasto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż okazało się ze mam prosaka, na początku obawiałem się co to jest i czy jest chore ale po przeczytaniu tekstu zrozumiałem ze to nic takiego . balem się ze biedzie to do końca życia ale moja siostra studiuje kosmetologie i przetłumaczyła mi wszystkie nie zrozumiale mi pojęcia w tym tekście bardzo dziekuje za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosaki,cysty,torbiele na penisie - zwał jak zwał trzeba zglosic sie do onkologa , usunac chirurgicznie i zrobic badania na raczka . Zabieg a nie operacja,znieczulenie miejscowe i po sprawie - to nie tylko estetyka,ale zagrozenie zdrowia i zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam na skórce prącia, niestety zdesperowany wyglądem swojego penisa postanowiłem to wycisnąć, użyć płynu dezynfekującego i z tym walczyć lecz na darmo gdyż prosak ten zamiast białej wydzieliny nie wypuszcza nic, jest tylko krew i trochę białej mazi w środku tak mi sie wydaje. Czyżbym postąpił źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×